Mladinski odsek

sobota, 11 Oktober, 2014
Lokacija:
Krim

Vodniki Mladinskega odseka društva vas v soboto, 11. oktobra vabimo na 2. izlet v tem šolskem letu in sicer na Krim. Izlet je namenjem vsem osnovnošolcem od 1. razreda dalje. Z avtobusom se bomo odpeljali do Kavernice na cesti med Rakitno in Iško vasjo. Od tam se bomo podali peš na Krim, ki se strmo dviga južno od Ljubljanskega barja. Z vrha, na katerem stoji planinski dom, se v lepem vremenu odpre lep pogled na del Julijskih Alp, Karavanke, Kamniško Savinjske Alpe in Ljubljansko barje. Skupne hoje je za cca. 2 ure. Ob povratku se bomo ustavili v Rakitni in si bomo ogledali lokalne znamenitosti in jezero. Lepo vabljeni!

Več informacij:

ODHOD: ob 7.00 iz AP Nova Gorica, ob 7.15 iz AP Šempas

PRIHOD: predvidoma ob 16.15 na AP Šempas, ob 16.30 na AP Nova Gorica

PRISPEVEK: 5 € za člane, 9 € za nečlane. V primeru, da se izleta udeležijo otroci iz iste družine, plača prvi otrok celotni znesek, vsak naslednji otrok pa je deležen 2 € popusta.

Na izletu bo možno poravnati članarino za leto 2014. S seboj prinesite 6 € za članarino in Dnevnik mladega planinca (za nalepkico); kdor nima planinskega dnevnika, ga bo prejel na izletu. Prosimo, da mentorji sporočite vsaj približno število otrok, ki bi poravnali članarino, da zagotovimo zadostno število nalepkic in dnevnikov. Prosimo, da poravnate članarino zaradi zavarovanja otrok.

OPREMA: planinska oprema (planinski čevlji, nahrbtnik, topla oblačila, vetrovka, rezervna majica, kapa in rokavice, dežnik, pelerino vse imejte v vrečkah). Ne pozabite tudi na Dnevnik mladega planinca, saj je Krim v transverzali. Hrana in pijača (ne preveč sladek sok ali čaj – 1,5 l) iz nahrbtnika.

PRIJAVE: prijave zbiramo do torka, 07. 10. 2014. Prijava in plačan izlet sta zagotovilo za prosto mesto na avtobusu. Prosimo, če mentorji poberete prijave in denar ter sporočite število udeležencev na telefon 051 310 963 (Matej) ali na e-mail:matej.mavric@gmail.com. Za vse informacije lahko pokličete na navedeno številko. V primeru, da se izleta ne udeležite, vam denar vrnemo le v primeru opravičene odsotnosti. V šolah brez mentorjev se javite direktno Mateju. Število mest je omejeno.

Objavila: Tina M.

16 April, 2024 - 12:00