Utrinki iz izletov in taborov mladinskega odseka

30 let mladinskih planinskih taborov

[image:887 right hspace=5]Mladinski odsek Planinskega društva Nova Gorica v letošnjem letu praznuje trideset let delovanja na področju planinskih taborov. V svojem programu vsako leto organiziramo planinske tabore za različne starostne skupine otrok. Dva za osnovnošolske otroke in tabor za srednješolce in študente. Trideseto leto smo proslavili slovesno in drugače. Svojo dejavnost smo želeli predstaviti širši javnosti in tako med starši kot otroci propagirati zdrav način preživljanja prostega časa. Zato smo dne, 23. 4. 2005 na travniku pred občinsko stavbo postavili promocijski planinski tabor, ki je vseboval vse elemente pravega tabora. Tabor smo začeli postavljati ob 8h zjutraj. Pridružili so se nam tudi naši zvesti mladi planinci, ki se redno udeležujejo planinskih izletov in mladi planinci iz PD Tolmin. Z njihovo pomočjo smo postavili več šotorov za spanje in se nato odparvili na Škabrijel. Obiskali so nas tudi mladinci, ki so stalni člani naših taborov. Z njimi smo odigrali tekmo v odbojki in bejzbolu. Po kosilu so sledile igre brez meja, kjer je po izenačenem boju na koncu zmagala modra ekipa. Ob 15h pa so se začeli zbirati vsi nekdanji člani mladinskega odseka, ki so kakorkoli prispevali k temu, da se je tradicija planinskih taborov začela in ohranila do danes. Sledil je uvodni pozdrav načelnice MO-ja in govor enega najzaslužnejših članov, ki je tudi največ prispeval k temu, da se je 30. obletnica v taki obliki tudi izpeljala: Franci Modrijan. V imenu društva je nekaj besed o prvih omembah mladinskega odseka in planinskih taborov povedal tudi Rajko Slokar. Pred taborom smo opravili skupinsko slikanje, poklepetali, pojedli krožnik jote in se odpravili v dvorano, kjer sta Franci Modrijan in Andrej Colja pripravila dia projekcijo prvih taborov. Med predavanjem nas je s svojim obiskom počastil tudi župan Mirko Brulc, ki je poudaril pomembnost naših dejavnosti za ozaveščanje novogoriške mladine o zdravem in aktivnem preživljanju prostega časa v naravi. Ob 19h smo ob petju naše himne spustili zastavo in pospravili tabor.

16 April, 2024 - 12:00
15 April, 2024 - 08:58