5. Mihajlov pohod

nedelja, 22 Oktober, 2017

Društvo prijateljstva Slovenije in Azerbajdžana v sodelovanju z Območnim združenjem borcev NOV Nova Gorica in Planinskim društvom Nova Gorica organizira v nedeljo, 22. oktobra 5. pohod po Mihajlovi poti od Vitovelj do Čepovana. Člane našega in drugih planinskih  društev vabimo, da se ga udeležijo. Prijave sprejemajo na sedežu društva do četrtka 12. oktobra, ko bo ob 18. uri sestanek na sedežu PD. Pohod traja 6 ur, prvi del je vzpon do Kopitnika, nato pa pot vodi v glavnem po ravnem prek Nemcev do Lokvi, za katerimi sledi spust do Čepovana. Začetek pohoda je izpred spominske plošče v Vitovljah, prihod na čepovansko pokopališče okrog 15. Sledi kulturni program in tovariško srečanje. Pred začetkom pohoda bo z novogoriške avtobusne postaje omogočen avtobusni prevoz ob 8. uri. V Šempasu si bodo pohodniki ogledali Mihajlov spominski muzej. Povratek v Novo Gorico oz. izhodišča bo zagotovljen prek Lokvi ali Grgarja. Predviden prispevek za prevoz in okrepčilo bo samo 5€. Vodnika bosta Toni Gleščič in Jože Sedevčič.

18 Marec, 2024 - 19:08