Društvo

Akcija Slovenske vojske na Krnu in Krnskih jezerih

V petek v zgodnjih jutranjih urah je helikopter Slovenske vojske uspešno dvignil material za sanacijo Gomiščkovega zavetišča na Krnu. Člani gospodarskega oseka so se takoj lotili izdelave sidrišč za novo sončno elektrarno in sanacijo oskrbniške sobe, ki je pogoj za odprtje zavetišča.

Helikopter se je nato spustil v Lepeno od koder je po zelo zahtevnem manevru prepeljal nov traktor na Krnska jezera. Traktor so člani gospodarskega odseka sestavili in iz polja, kjer ga je odložil helikopter prepeljali do Planinskega doma pri Krnskih jezerih in ga predali osebju doma v uporabo. Traktor smo primerno krstili in se poveselili ob dolgo pričakovani pridobitvi, saj stari traktor ni bil več varen za vožnjo po zahtevni poti do zgornje postaje žičnice.

Nekaj fotografij tukaj.