Alpinistični odsek

Alpinistična odprava ZDA 2014 - foto utrinki

Član alpinističnega odseka Planinskega društva Nova Gorica: Jernej Arčon, se je skupaj s še tremi slovenskimi alpinisti in sicer Petrom Juvanom, Davidom Debeljakom in Timonom Lederjem, udeležil alpinistične odprave v ZDA. Odprava poteka od 1. 10. do 1. 11. 2014. Člani odprave plezajo v puščavi v zvezni državi Utah. Po prvotnem prilagajanju na plezanje po počeh v krajših smereh v Indian Creeku, se bodo preselili v Zion nacionalni park. Tam bodo plezali daljše smeri, ki zahtevajo večdnevno plezanje. Za konec sledi plezanje v Red Rock kanjonu.

Predviden potek odprave:

Let: Benetke – Las Vegas

Najem vozila in nakup hrane ter ostale opreme

Prevoz v puščavo v zvezno državo Utah

Plezanje v Indian Creeku in okoliških stebrih

Prevoz v Zion  nacionalni park in plezanje v tamkajšnjih stenah

Selitev v Red Rock kanjon in plezanje v okoliških stenah

Prevoz nazaj v Las Vegas

Let: Las Vegas - Benetke

Seznam članov:

• Peter Juvan
  • Jernej Arčon
  • David Debeljak
  • Timon Leder

Podatki o odpravi so povzeti po dopisu člana Jerneja Arčona. Danes sem iz ZDA prejela nekaj utrinkov iz odprave, ki si jih lahko ogledate tukaj. Foto: Peter Juvan in Jernej Arčon.

Zapisala in objavila: Tina Mavrič

18 Marec, 2024 - 19:08