Breginj - Breški Jalovec

sobota, 27 September, 2014
Lokacija:
Breginj - Breški Jalovec

Planinsko društvo Nova Gorica se bo v soboto, 27. septembra, udeležilo pohoda iz Breginja na Breški Jalovec, ki ga organizira Planinsko društvo Kobarid, odsek Breginj. Pohod bo potekal v treh smereh: težja, srednja in lažja varianta. Hoje je od 4 do 7 ur. Prijave zbirajo na sedežu društva do četrtka, 25. 9., ko bo ob 18. uri sestanek z udeleženci. Vodil bo Drago Kosmač.

Več informacij o pohodu:

Odhod bo izpred avtobusne postaje ob 5.30.

Pohod tehnično ni zahteven, je pa razdeljen v tri težavnostne stopnje in sicer:

- zahtevnejša trasa gre iz Breginja čez Muzec, Nizki vrh, Breški Jalovec, Brezje in traja 7 ur

- srednje zahtevna gre iz Breginja čez Nizki vrh. Breški Jalovec, Brezje in traja 6 ur

- lahka gre iz Breginja čez prelaz Prekop, skozi Plazi do vasi Brezje in traja 4 ure. Ta pot je primerna tudi za starejše pohodnike in otroke.

Potrebna je planinska oprema, osebni dokument, rezervna oblačila, predvsem pa zadostna količina tekočine, odvisno od dolžine pohoda. Prehrana iz nahrbtnika.

Prevoz iz Brezij do Breginja je organiziran in je 4€.

Povratek v Novo Gorico je predviden okoli 17.ure

Prijave z akontacijo 7 € se sprejemajo na sedežu društva do 23. 9. Sestanek z udeleženci bo 25. 9. ob 18. uri v društvenih prostorih.

Lepo vabljeni!

18 Marec, 2024 - 19:08