Splošno

Delovna akcija naših markacistov - Krnsko pogorje 7. 10. 2017

Potrebno je bilo do roka namestiti prevzete usmerjevalne table, ki jih je sofinancirala Planinske zveza Slovenije s podporo Fundacije za šport. Na sestanku markacistov smo se zmenili Franko, Miran in Marjan, da to opravimo v soboto, 7. 10. 2017, ko se je obetal lep dan in so imeli delo pri Krnskih jezerih tudi člani gospodarskega odseka.

Franko naju je z Miranom dostavil na Planino Kuhinjo in odšel v Lepeno. Od tam se je vzpel in odšel na Doliče postavljati table ter se vrnil za pomoč pri koči. Z Miranom pa sva šla na Krnsko škrbino ter do Piramide na Peskih s podobnim opravkom - zamenjati poškodovane usmerjevalne table. Na poti proti Prehodcem sva pokrajšala nekaj na pot segajočih grmov ter proti koči pobeležila še Frankovo delo. Tam smo potem vsi za zaključek še malo pomagali spravljat polena v drvarnico. V Lepeni je polena nakladal kar Branko sam, od žičnice do koče pa so jih dostavljali z že betežnim 'Pasqualijem' pred upokojitvijo.

Bili smo tudi pogoščeni z dobro hrano.

Medtem delom je mimo koče šlo več posameznih skupinic, večinoma do jezera in tudi velika skupina Sevničanov, ki so obiskali kočo na Planini na polju, kjer so testirali cviček.

Nazaj nas je ponovno odpeljal Franko. Nekaj foto utrinkov si lahko ogledate tukaj.

Foto in tekst: Marjan Vidmar