Grobničke Alpe (Hrvaška)

sobota, 26 April, 2014
Lokacija:
GROBNIČKE ALPE (Hrvaška)

V soboto, 26. in nedeljo, 27. 4.2014, vabimo na dvodnevni planinski izlet na Grobničke Alpe (Hrvaška). Prvi dan vzpon na 1352m visok Fratar, hoje 7 ur. Drugi dan je predvidena krožna pot preko Ćunine glave Obruča, Paklena do doma Hahlići. Hoje 8 ur. Hrana iz nahrbtnika oz. v koči. Prijave zbirajo na sedežu društva do torka, 22.4., ko bo ob 18. uri sestanek. Vodil bo Darko Božič 051 814 912.

Opis izleta:

1 dan, sobota: zbor udeležencev ob 7.00 uri pred zavarovalnico Triglav v Novi Gorici,ter vožnja z osebnimi vozili mimo Kozine, Rijeke, do vasi Podkilavac, kjer je naše izhodišče. Sledi hoja po lahki,deloma zahtevni oz. zelo zahtevni poti skozi kanjon Mudna dol, ter vzpon na 1352 m visoki Fratar. Sestop do planinskega doma Hahlići, nočitev (skupna ležišča),družabno srečanje. Skupaj prvi dan 6-7 ur hoje.

2 dan,nedelja: krožna tura po lahki, deloma zahtevni poti: Ćunina glava 1158m-Vrh planine –Obruč 1376m-vrh Paklena 1331m-pl.dom Hahlići- Podkilavac (izhodišče). Skupaj drugi dan 7-8 ur hoje.

OPREMA: primerna letnemu času, zaželjene pohodne palice, baterijska svetilka. Za vzpon skozi kanjon Mudna dol priporočena zaščitna čelada,rokavice in vetrovka.

HRANA: iz nahrbtnika, možnost toplega obroka (večerja in zajtrk po ugodni ceni) v planinskem domu Hahlići.

PREVOZ: z osebnimi vozili-dogovor na samem sestanku.

PRIJAVE: na sedežu društva do četrtka, 24. aprila, ko bo ob 18. uri sestanek z udeleženci. Število
udeležencev bo odvisno od prevoznih kapacitet,maksimalno 30.

Dodatne informacije pri vodniku na gsm 051 814 912 (Darko).

18 Marec, 2024 - 19:08