Društvo

IZLET PO BRKINIH

nedelja, 20 November, 2011

Planinsko društvo Nova Gorica vabi v nedeljo, 20. novembra na izlet po Brkinih. Pot je primerna za vsakogar. Če bo želja udeležencev bo po pohodu ogled turistične vasi Narin. Sestanek z udeleženci bo v četrtek, 17. novembra ob 18. uri na sedežu društva z vplačilom akontacije 15 €. Več informacij na spletni strani društva, sedežu društva ali pri vodniku na tel. 041 656 626 (Oskar Birsa)

Podrobneje:

Datum: nedelja 20. novembra 2011
Odhod: ob 7.00. uri z avtobusne postaje v Novi Gorici
Prevoz: avtobusni – maksimalno število udeležencev je 35.
Prihod: predvidoma med 17. in 18.uro

Opis poti: Izlet po Brkinih bomo začeli v vasi Šembije (592 m) od koder se bomo vzpeli na vrh Bezgovica (738 m), pot nadaljevali po planoti do Grmade (765 m), Šilentabra (751 m) in Primoža (718 m), kjer si bomo ogledali utrdbe. Pohod bomo končali v Pivki. Če bo želja udeležencev bomo po pohodu obiskali turistično vas Narin.

Profil poti: dolžina cca 14 km, višinska razlika 480 m
Zahtevnost: pot je markirana, primerna za uhojene planince.
Čas hoje: 4- 5 ur

Oprema: planinska – za enodnevni izlet, obvezno planinski čevlji, priporočam planinske palice in zaščito proti soncu. V primeru snega tudi gamaše.

Prehrana: hrana in pijača iz nahrbtnika, po dogovoru z udeleženci bomo po končani turi obiskali kmečki turizem.

Cena: z zavarovanjem, s prevozom in vodenjem – 20,00 € ob minimalnem številu 30 udeležencev.

Podrobnosti: na sestanku udeležencev v četrtek 17.11.2011 ob 18. uri na sedežu PD Nova Gorica, ko bom sprejemal tudi vplačila. Prijavo in vplačilo lahko pustite tudi na tajništvu društva. Prijava velja samo, če je celotno plačilo izvedeno do sestanka ali na sestanku. Prijavi dodajte tudi svojo telefonsko številko.

Opomba: Da bom lažje kombiniral z avtobusnim prevozom se lahko predhodno prijavite po e-pošti: oskar@re-bo.si, denar pa obvezno prinesete na sestanek udeležencev.

Vodja izleta: Oskar Birsa 041 656 626