Društvo

Izlet v VOJVODINO od 28.10. do 31.10.2011- ŠE NEKAJ PROSTIH MEST

petek, 28 Oktober, 2011

Minilo je že nekaj časa od našega zadnjega druženja – junijskega izleta po južni Srbiji. Vodniško izletniški odsek Planinskega društva Nova Gorica je za vas pripravil štiri dnevni program za izlet v severni del Srbije-Vojvodino in sicer od petka, 28.10 do ponedeljka, 31.10.2011. Vsi zainteresirani lepo vabljeni.

Več o programu si lahko preberete v nadaljevanju:

Petek, 28. oktober
Odhod iz Nove Gorice ob 06.00. Vožnja do Rume kjer se skupini pridruži lokalni vodič. Sledi ogled muzeja kruha. Vožnjo nadaljujemo preko Beograda in Pančeva do Vršca kamor prispemo okrog 17.00. Po prihodu namestitev v hotelu in nato ogledo mestnih znamenitosti(katedrala, škofijska palača, muzej lekarne...). Večerja, zabavno druženje in nočitev.

Sobota, 29. oktober
Zajtrk. Pohod po „Vršački transverzali“. Z lokalnimi vodiči se bomo podali na dvo, štiri ali sedem urno turo po lahkih poteh, vsak udeleženec sam izbira turo po svojih sposobnostih. Vrnitev v hotel do 17.00. Ob 20.00 podelitev značk transverzale, degustacija vina, večerja v vinski kleti ob živi glasbi. Nočitev.

Nedelja, 30. oktober
Zajtrk. Vožnja do Zrenjanina, ogled centra mesta, ki je sedež Banata. Pot nadaljujemo do Bečeja.
Ogled cerkve Sv.Jurija, kobilarne in dvorca „Fantast“. Dnevno vožnjo končamo v Subotici, kjer si poleg centra mesta ogledamo še Paličko jezero. Prihod v hotel okrog 18.00. Namestitev in degustacija več (predvidoma) osem vrst vina s peska. Madžarska večerja s plesno glasbo. Nočitev.

Ponedeljek, 31. oktober
Zajtrk. Vožnja do Sombora. Ogled mestnih znamenitosti (med drugim galerije znanega vojvodinskega slikarja Save Stojkova...). Kosilo. Ob 14.00 odhod proti Sloveniji. Predviden prihod v Novo Gorico med 23.00 in 24.00.

Predvidena cena izleta za člane društva ob polni zasedenosti avtobusa znaša 200 euro in vključuje:
- prevoz s turističnim avtobusom in cestnine,
- polpenzion in namestitev z zajtrkom v hotelu v Vršcu-3* v dvoposteljnih sobah (TWC,TV),
- namestitev z zajtrkom v hotelu na Paliću z 3* v dvoposteljnih sobah (TWC, TV),
- degustacija vina in večerja ob glasbi v vinski kleti v Vršcu (jedi z roštilja),
- degustacija vina in večerja v vinskem dvoru na Paliću (juha, madjarski golaž, šomloi galuške),
- vstopnice za muzej kruha, muzej apoteke,Škofijska palača, dvorec „Fantast“, kobilarno, županijsko palačo in galerijo v Somboru,
- kosilo v Somboru,
- turistični vodič iz Srbije za celoten program v slovenskem jeziku in lokalni vodiči za Vršačke planine,
- nezgodno zavarovanje in turistične takse,
- stroški vodenja in organizacije izleta.

OPREMA:
planinska oprema primerna letnemu času, zaščita proti vetru in dežju, pohodne palice.

OBVEZNI DOKUMENTI:
- dokument za prehod državne meje ( osebna izkaznica ali potni list)
- veljavna planinska izkaznica s kartončkom za asistenco v tujini
- evropska zdravstvena kartica za tujino (Hvaška, Srbija)

PRIJAVA:
Na sedežu planinskega društva, do vključno četrtka 29. septembra, ko bo ob 18. uri informacijski sestanek z udeleženci ter vplačilom akontacije 100 EUR. Vrstni red prijav je načeloma tudi sedežni red na avtobusu. V primeru slabega vremena ali drugih subjektivnih okoliščin ima organizator pravico do spremembe programa oziroma odpovedi izleta.

Več informacij na gsm: 051 814 912 (Darko).

Izlet bosta vodila Darko Božič in Denis Turk.

Opozorilo:
S prijavo udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta, ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu. Turistično zavarovanje z asistenco za tujino, si po lastni presoji preskrbi vsak udeleženec sam.