Miklavžev izlet odseka VIO v dolino Glinščice

Člani vodniško izletniškega odseka smo se na Miklavževo soboto, tokrat za spremembo sami, brez udeležencev odpravili na vodniški izlet v dolino Glinščice. Letošnje muhasto vreme nam je tudi tokrat »stalo ob strani«, kar pa ni niti najmanj pokvarilo razpoloženja in dobre volje osmerici članov odseka.

Zapeljali smo se v vas Boljunec, kjer nam je Lidija pri planinski koči Mario Premuda pripravila Miklavževo presenečenje… okrepčilo z mortadelo in kruhom. Pot smo nadaljevali po markirani stezi mimo zaselka Botač in se dalje povzpeli po lahkem brezpotju na vrh doline, kjer smo mimo vasice Draga prečili do vasi Jezero (San Lorenzo). Naš prvotni namen je bil tudi vzpon in prečenje vseh treh ferat (Zimske Rože, Nos in Bruno Biondi), ki so v neposredni bližini vasi, vendar pa so bile tokratne razmere neprimerne, tako, da smo jih le »vizuelno« prehodili iz steze, ki vodi pod njimi.

Krožno pot smo zaključili ponovno v planinski koči v Boljuncu in si privoščili kozarček za popotnico proti domu.  Za piko na »I« pa smo se ustavili še na kmečkem turizmu »Mlin » v Braniku, kjer smo imeli redni mesečni sestanek, ter se ob dobri  hrani in kapljici pogovarjali o takšnih in drugačnih temah, ki se nanašajo na nas vodnike in vodniški odsek.

Zapisal: Darko Božič

Objavila: Tina Mavrič