Nedeljska tura Košutna - Kompotela - Vrh Korena...

V nedeljo, 6. julija 2014 smo se člani PD Nova Gorica skupaj s planinsko skupino Letrika iz Šempetra pri Gorici odpravili na krožno turo. V vremenu, ki je bilo ravno pravšnje za tako turo smo štartali izpod Krvavca in se čez Planino Koren povzpeli na Košutno, 1974 m. Z vrha Košutne se lepo vidijo naši naslednji cilji. Po krajšem postanku nadaljujemo na Kompotelo, 1989 m, katerega ozadje krasijo gore okrog Kamniškega sedla. Krajšemu spustu  je sledil vzpon na Vrh Korena, 1999 m, ter nato najtežji del poti – prečenje grebena in spust ob jeklenicah proti naslednjemu cilju Velikemu Zvohu, 1972 m, ki se s svojim umetnim jezerom dviga nad Krvavcem. V daljavi se je prikazal dom na Krvavcu, zato smo se čez krvavška smučišča  urno podali na zasluženo pivo in štruklje, zatem pa do izhodišča, kjer nas je čakal šofer avtobusa.

Za veselo in dobro družbo so poskrbeli vsi člani ture skupaj z vodnikom Simonom Gorjupom, ki nas je popeljal in vodil po tej razgibani in zanimivi turi. Nekaj utrinkov iz izleta pa tukaj.

Miran Marc