Splošno

ponedeljek, 15 September, 2014
Lokacija:
avla Goriške knjižnice Franceta Bevka

V ponedeljek, 15. septembra 2014, ob 18. uri vas lepo vabimo v avlo Goriške knjižnice Franceta Bevka v Novi Gorici na odprtje razstave NA SKRAJNEM OGRANKU, muzejska prestavitev MDO PD POSOČJA. Razstava je bila pripravljena v sodelovanju z Meddruštvenim odborom planinskih društev Posočja in Planinsko zvezo Slovenija. Predstavil jo bo vodja delovne skupine za pripravo razstave Žarko Rovšček.

Razstava bo na ogled do 3. oktobra 2014.

Lepo vabljeni, da se udeležite odprtja razstave!

Več o razstavi: Razstava je delo delovne skupine Meddruštvenega odbora planinskih društev Posočja v sestavi Slavka Murovec iz PD Nova Gorica, Irene Šinkovec iz PD Ajdovščina, Anke Vončina iz PD Idrija in Olge Zgaga iz PD Podbrdo in vodje Žarko Rovščka iz PD Tolmin. Razstava nosi naslov »Na skrajnem ogranku, ki je izluščen iz pesmi Planine ob meji Ludvika Zorzuta. Pri tem jo je vodilo dejstvo, da predstavljena društva dejansko vseskozi delujejo na obeh straneh skrajnega ogranka naše domovine, saj v njihovi družbi srečamo tudi Slovensko planinsko društvo Gorica in Planinsko družino Benečije. Bogato zgodovino njihovega delovanja od začetkov do konca druge vojne in povojni razvoj do današnjih dni je strnila na devetnajst panojev. Vsak izmed njih nas nagovarja s tematskim naslovom in z izbranim besedilom ali verzom domoljubne vsebine.

16 April, 2024 - 12:00
15 April, 2024 - 08:58