Splošno

Otvoritev razstave Na skrajnem ogranku v Novi Gorici

V ponedeljek, 15. 09. smo tudi v Novi Gorici, v Goriški knjižnici Franceta Bevka odprli razstavo "Na skrajnem ogranku", ki prikazuje začetek  in razvoj planinstva v Posočju. Razstava je nastala na pobudo in pod okriljem Meddruštvenega odbora planinskih društev Posočja in PZS. Iz planinskega muzeja v Mojstrani, kjer je bila prvič na ogled, potuje sedaj po planinskih društvih Posočja in sedaj gostuje v Goriški knjižnici, kjer bo na ogled do 3. oktobra.

Otvoritve, ki je potekala v ponedeljek zvečer, prav na dan priključitve Primorske k matični domovini in v okviru praznovanj občinskega praznika Mestne občine Nova Gorica, se je udeležilo kar lepo število planincev in ljubiteljev planin.  Po pozdravu predsednika Planinskega društva Nova Gorica Marka Belingarja, je prisotne pozdravil in jim čestital tudi predsednik Meddruštvenega odbora PD Posočja g. Gregor Rupnik. Največji aplavz pa je požel g. Žarko Rovšček, ki je kot vodja delovne skupine za pripravo razstave, zelo celovito in preprosto podal potek priprav ter cilje oz. vsebine, ki se jih je želelo posebej poudariti in predstaviti. Tako so predstavljeni prvi  začetki planinstva na tem območju, osebnosti, ki so pomembno vplivale na razvoj planinstva in narodno zavest takratnega slovenskega življa ter današnja društva in njihova dejavnost oz. panoge, ki se v društvih izvajajo.

Otvoritev je zaključil mladi, 10. letni harmonikaš Žiga Paglovec iz Nove Gorice, učenec 3. letnika Glasbene šole v Novi Gorici.

Razstavo si je vredno ogledati. Tako so zapisali že prvi obiskovalci. TOREJ NE ZAMUDITE TE PRILIKE.  VSI STE ŠE NAPREJ LEPO VABLJENI, DA SI JO OGLEDATE do 3. 10. 2014 v Goriški knjižnici Franceta Bevka v Novi Gorici.

Nekaj utrinkov iz razstave pa tukaj.

Zapisala: Slavka Murovec

16 April, 2024 - 12:00