Plan 2018

Vodniško izletniški odsek pri Planinskem društvu Nova Gorica šteje 18 članov. V letu 2017 smo pridobili kar tri nove člane, ki so že pripravniki, oziroma se bodo v letu 2018 udeležili tečajev za vodnike. Žal nam je lansko leto kruta usoda vzela mladega zelo perspektivnega člana.

Za leto 2018 smo pripravili 38 najrazličnejših tur, pohodov, turno kolesarskih tur, turno smučarskih tur in en vikend šole varne hoje. Šolo varne hoje bomo organizirali za celotno območje meddruštvenega odbora Posočje.

Program je obsežen. Vključuje lahke, zahtevne in zelo zahtevne ture. V juniju je v programu 8-dnevni izlet v Gruzijo. Pripravili bomo tudi tri dvodnevne izlete. En pohod bomo izvedli skupaj z mladinskim odsekom. Poskusili bomo organizirati tudi udeležbo na eni akciji z odsekom za varstvo gorske narave.

V program vključujemo tudi pohode, ki jih izvajajo planinske skupine.

Obvestila o turah bodo objavljena:

-          v društveni brošurici KDAJ KAM, kjer so navedeni naslovi elektronskih pošt in telefonske številke vodnikov

-          mesečno v brošurici KAM v Novi Gorici

-          mesečno na plakatih v oglasnih omaricah pred sedežem PD, na Cankarjevi ulici 12 v Novi Gorici, na avtobusni postaji v Novi Gorici, pred marketom v Solkanu in pred papirnico v Šempetru

-          sprotno in obširno so vse novosti objavljene na društveni spletni strani

-          kratka obvestila so objavljena v časniku Primorske novice

-          na Radiu Koper v planinskem vodniku

-          v tovarni MAHLE Letrika v Šempetru in v Gostolu v Novi Gorici

-          pri Frizerstvu Zvonka v Novi Gorici, Gradnikove brigade 51

-          v trgovini IGLU ŠPORT v Solkanu, Trg Jožeta Srebrniča 4,

-          prijave za izlete z vplačili se zbira na sedežu društva ob uradnih urah

-          običajno so za ture napovedani sestanki z udeleženci na sedežu društva

-          udeležence, ki se pravočasno prijavijo na PD se zavaruje za primer poškodb na turi

Nekaj napotkov udeležencem:

-          Udeleženec se mora pravočasno prijaviti in se udeležiti sestanka, če je ta napovedan.

-          Upoštevati mora razpisane pogoje o opremi, saj je od tega odvisna varnost.

-          Udeleženec ne sme izsiljevati udeležbe, če vidi, da je prijavljenih že več oseb, kot jih vodnik zmore prevzeti brez nevarnosti.

-          Udeleženec more biti psiho fizično pripravljen za turo.

-          Udeležba na izletu zahteva disciplino. Nihče ne sme zapustiti skupino brez vednosti vodnika.

-          Za varno izvedbo izleta je poleg vodnikovega znanja in sposobnosti v veliki meri potrebno tudi sodelovanje udeležencev.

-          Dvome in pripombe je potrebo povedati odkrito in javno.

Pripravila: Lidija Vončina