Mladinski odsek

Plan izletov za leto 2013

januar
19. 1. 2013Tradiconalni zimski izlet na LokveUrška Modrijan in Anja Brus
V mesecu januarju se bomo že tradicionalno odpravili na Lokve. Sprehodili se bomo po bližnji okolici in, če nam bo zima naklonjena, se bomo zabavali na snegu. Izlet bomo zaključili z ogledom predstave, ki nam jo bodo pripravili otroci iz Lokvi.
marec
16. 3. 2013 Kovk (961 m)OŠ in večKristjan Baša
Kovk je razgleden vrh, ki se nahaja zahodno od Cola, na razpotegnjenem grebenu, ki se strmo dviga nad Vipavsko dolino. Z vrha, na katerem stoji križ, se nam odpre lep razgled proti Nanosu, delu Vipavske doline, Čavnu in Golakom.
april
13. 4. 2013Nanos (1312 m)višji razredi OŠ in večTina Vodopivec
Na Nanos se bomo podali iz Razdrtega in sicer po strmejši in zahtevnejši poti, ki je delno zavarovan z jeklenicami. Izlet je primeren za starejše in izkušenejše planince.
18. 5. 2013Kokoš (670 m)Neža Mahorčič
Kokoš, ljubkovalno Kokoška, je eden od vrhov gričevja, ki ločuje Sežanski Kras od Tržaškega zaliva. Izlet je primeren za otroke vseh starosti, saj je zložne hoje le za slabe 4 ure.
junij
15. 6. 2013Izlet presenečanjaOŠ in staršeMatej Mavrič
Letošnji zaključni izlet s starši bo nekaj posebnega, saj bo lokacija izleta ostala presenečenje vse do dneva izleta.
julij
6. 7. - 13. 7. 2013Mladinski planinski tabor ČezsočaOŠ in dijake
Poletni planinski tabor bo potekal v šotorih. V času tabora se bomo povzpeli na okoliške vrhove, raziskovali okolico, tekmovali v raznih športnih aktivnostih, ustvarjali, peli ob tabornem ognju, poslušali teme iz planinske šole,... Če bi rad-a preživel-a aktivne počitnice v dobri družbi, si lepo vabljen-a, da se nam pridružiš!
september
21. 9. 2013Kolovrat (1115 m)Matej Mavrič
Podali se bomo na pohod po grebenu Kolovrata, po katerem poteka državna meja med Slovenijo in Italijo. Z grebena je lep razgled na Beneško Slovenijo, Matajur, Kanin, Krnsko pogorje in Trnovski gozd. Za konec si bomo ogledali sistem obrambnih in topniških položajev na pobočju vzpetine Na gradu, ki jih je zgradila italijanska vojska.
oktober
19. 10. 2013Krn (2244 m)višji razredi OŠ in večUrška Modrijan
Obiskali bomo simbol našega planinskega društva, s katerega je ob jasnem in čistem ozračju poleg Julijskih Alp lepo viden tudi celoten Tržaški zaliv, Furlanija, dolini Soče in Idrijce, obzorje pa zapirajo Karavanke, Kamniške Alpe, Snežnik, Učka gora, Dolomiti in Visoke Ture. Hoje bo za cca. 6 ur.
november
16. 11. 2013Vremščica (1027 m)Metka Baša
Vremščica je najvišja vzpetina prostranega in razgibanega območja južno od Postojne. Vzpon nanjo je brez hudih strmin, poln širokih razgledov, različnega cvetja in raznobarvnega listja v jesenskih mesecih. Z vrha lahko ob lepem vremenu vidimo morje, oddaljene Dolomite in Kamniške Alpe, Snežniška prostranstva in razgibani svet Brkinov.
december
7. 12. in 8. 12. 2013Dvodnevno MiklavževanjevsiTina Vodopivec
Sv. Miklavž obdaruje tudi po planinskih postojankah. Podali se bomo na dvodnevni izlet in ga skupaj pričakali v eni od koč. Lokacija pohoda naj zaenkrat ostane še skrivnost. Podrobnosti bodo objavljene naknadno.

16 April, 2024 - 12:00
15 April, 2024 - 08:58