Planinarjenje po Bolgariji in Grčiji 2014

petek, 20 Junij, 2014
Lokacija:
Bolgarija in Grčija

Vabimo vas na planinarjenje po Bolgariji in Grčiji, ki bo potekalo od 20. junija do 28. junija 2014. Več podrobnosti spodaj. Lepo vabljeni!

PROGRAM PO DNEVIH:

20. 06. 2014 petek

Zbor udeležencev na Kidričevi ulici pri zavarovalnici Triglav ob 18.30 uri. Odhod iz Nove Gorice s turističnim avtobusom ob 19.00. Nočna vožnja z dvema vmesnima postankoma do Rume, kjer se nam pridruži vodič Joco.

21. 06. 2014 sobota

Nadaljevanje poti do Niša kjer nas čaka zajtrk-burek s sirom/mesom. Nadaljevanje poti preko Pirota do Sofije. Ogled centra mesta. Odhod za Borovec. Namestitev v hotel. Večerja, spanje.

22. 06. 2014 nedelja

Zajtrk. Vzpon na najvišji vrh Balkana- Musalo 2925 m/nv. (okrog 5 ur hoje v kombinaciji z gondolo). Po vrnitvi v Borovec nadaljujemo za Bansko. Namestitev v hotelu, večerja,spanje.

23. 06. 2014 ponedeljek

Zajtrk. Vzpon na najvišji vrh planine Pirin-Vihren 2914 m/nv. (okrog 6 ur hoje). Po vrnitvi v hotel ogled znanega SKI centra. Večerja, druženje, spanje.

24. 06. 2014 torek

Zajtrk. Odhod za Litochoro (Grčija). Hoja do planinskega doma na 2100 m/nv (okrog 3 ure hoje). Večerja, spanje.

25. 06. 2014 sreda

Zajtrk. Vzpon na Olimp-Mytikas 2914 m/nv. (okrog 6 ur hoje). Po sestopu na izhodišče odhod za Litchoro. Namestitev v hotel, večerja, spanje.

26. 06. 2014 četrtek

Zajtrk. Izlet na Olimpijsko plažo. Celodnevno kopanje in pohajkovanje ob obali. Ob vrnitvi ogled Katerinija, najbolj znanega mesta za trženje izdelkov iz ledra. Večerja,zabava,spanje.

27. 06. 2014 petek

Zajtrk. Odhod za Solun. Ogled centra mesta: Ignatia, cerkev Sv. Dimitrija, rotonda, Galerijev slavolok,spomenik Aleksandru makedonskem. Nadaljevanje poti proti Nišu. Namestitev v hotel,večerja, druženje, spanje.

28. 06. 2014 sobota

Zajtrk. Odhod za Beograd. Razgled centra mesta. Kosilo. Nadaljevanje poti proti Novi Gorici, kamor predvidoma prispemo v poznih večernih urah.

PRISPEVEK:  450 euro za 40 udeležencev (oz 470 euro za 35-40 udeležencev) in 490 euro za 30-35 udeležencev

V prispevek je vključeno:

- prevoz z turističnim avtobusom in vse pristojbine,

- 6 polpenzionov v hotelih*** v dvoposteljnih sobah,TWC

- 1 polpenzion v planinskem domu na Olimpu

- zajtrk v Nišu in kosilo na povratku domov

- vstopnica za gondolo v Rili

- vstopnice za ogled znamenitosti po programu,

- turistični vodič iz Srbije za celoten program v slovenskem jeziku in lokalni vodiči,

- nezgodno zavarovanje in turistične takse,

- stroški vodenja in organizacije izleta

OPREMA:

planinska oprema primerna letnemu času,zaščita proti vetru, soncu in dežju,pohodne palice,baterijska svetilka,kopalna oprema. Za vzpon na Mytikas potrebna čelada.

OBVEZNI DOKUMENTI:

-       dokument za prehod državne meje ( osebna izkaznica ali potni list)

-       evropska zdravstvena kartica za tujino

-       potrjena planinska izkaznica za tekoče leto

PRIJAVA: z obveznim vplačilom akontacije (100 eur) na sedežu planinskega društva, do vključno četrtka 20. marca (oziroma do zasedbe prostih mest), ko bo ob 18. uri informacijski sestanek z udeleženci. Vrstni red prijav je načeloma tudi sedežni red na avtobusu. V primeru slabega vremena ali drugih subjektivnih okoliščin ima organizator pravico do spremembe ali odpovedi programa izleta. Več informacij: 05 30 23 030 (sedež društva) ali 051 814 912 (Darko). Izlet bosta vodila Darko Božič in Hedvika Lesica.

Opozorilo:

S prijavo udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta, ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu. Turistično zavarovanje z asistenco za tujino, si po lastni presoji preskrbi vsak udeleženec sam. Vplačano akontacijo lahko za primer odpovedi udeleženci zavarujejo pri zavarovalnici, v nasprotnem primeru se akontacijo vrne le, če je pokrito maksimalno  število udeležencev ali v primeru odpovedi izleta.

16 April, 2024 - 12:00
15 April, 2024 - 08:58