Planinarjenje po Zasavju in Dolenjski

sobota, 22 April, 2017
Lokacija:
Planinarjenje po Zasavju in Dolenjski

Planinsko društvo Nova Gorica vabi v soboto, 22.in nedeljo, 23. aprila na planinarjenje po Zasavju in Dolenjski. Prvi dan je predviden vzpon na Veliko Kozje in Lisco, kjer bo v domu nočitev. Hoje 6-7ur. Drugi dan bo vzpon na Trdinov vrh, 5 ur hoje. Prijave z vplačilom akontacije 20 € zbirajo na sedežu društva do četrtka, 20.4., ko bo ob 18. uri sestanek z udeleženci. Vodila bosta Darko Božič in Simon Gorjup.

Podrobnejši opis:

Sobota, 22. april

Zbor udeležencev ob 06.00 uri pred zavarovalnico Triglav v Novi Gorici, (postanek tudi pri stari vratarnici LETRIKE v Šempetru ob 06,15) ter avtobusna vožnja do Zidanega Mosta.  Nadaljujemo peš hojo po lahki, deloma zahtevni markirani poti na Veliko Kozje (993 m) (3 h), postanek, razgled iz vrha. Sledi sestop do Lovrenca (1.30 h), kjer si bomo privoščili malico iz nahrbtnika. V okolici cerkve sv. Lovrenca je botanični park oz. rastišče Clusijevega svišča-Encijana, ki cveti prav v tem času. Pot bomo nadaljevali po lahki poti vse do vrha 948 m visoke Lisce (2 h). Namestitev v domu, večerja, družabno srečanje in nočitev. Prvi dan cca 6-7 ur hoje. (Možnost ogleda nove ferate na Lisci, ki je tik pod planinskim domom.)

Nedelja, 23. april

Zajtrk. Sestop do vasi Lisce, kjer nas čaka avtobus in vožnja do vasi Gabrje pod Gorjanci. Peš hojo nadaljujemo po lahki markirani poti do planinskega doma pri Gospodični (postanek) ter dalje do Trdinovega vrha (1178 m), kateri je na sami meji med Slovenijo in Hrvaško. (2,30 ure) Postanek, razgled okolice. Sledi sestop do planinskega doma pri Miklavžu (964 m), možnost toplega obroka, ter dalje v dolino-v okolico Šentjerneja, kjer nas čaka avtobus. (2.30 ure). Sledi še vožnja do Nove Gorice, predviden prihod v večernih urah. Skupaj drugi dan 5-6 ur hoje.

Okvirni prispevek za izlet je 50 eur in vključuje: avtobusni prevoz, polpenzion v planinskem domu, zavarovanje, ter organizacijo in vodenje izleta.
Oprema primerna letnemu času za hojo po lahkih poteh. Zaželjene so pohodniške palice.
Prijave z vplačilom akontacije (20 eur) sprejemamo na sedežu društva do vključno četrtka, 20. aprila, ko bo ob 18 uri sestanek z udeleženci.
Izlet je organiziran v sodelovanju s ŠD MAHLE-Letrika zato je število udeležencev
omejeno.

Vodita Darko Božič in Simon Gorjup. Dodatne informacije na gsm 051-814 912 (Darko).

18 Marec, 2024 - 19:08