Pohod po Mihajlovi poti

.

V A B I L O

NA 4. POHOD PO MIHAJLOVI POTI

Društvo prijateljstva Slovenije in Azerbajdžana v sodelovanju s Planinskim društvom Nova Gorica in Območnim združenjem NOB Nova Gorica, vabi v nedeljo, 23. oktobra 2016, na 4. pohod po Mihajlovi poti od Vitovelj do Čepovana.
Vabilo je namenjeno vsem slovenskim planinskim društvom. Z novogoriške avtobusne postaje popelje avtobus ob 8. uri. Začetek pohoda je ob 9. uri izpred spominske plošče heroju Mihajlu v Vitovljah, prihod na čepovansko pokopališče pa je okrog 15. ure. Sledil bo kulturni program in družabno srečanje. Povratek z avtobusom v Novo Gorico in Šempas bo ob 17.30.
Prijave sprejema Planinsko društvo Nova Gorica do četrtka, 20. oktobra 2016, ko je ob 18. uri sestanek z udeleženci. Prispevka ni. Vodniki so Anton Gleščič, Jože Sedevčič in Rajko Slokar.

Pohod je namenjen spominu na zadnjo, posmrtno pot azerbajdžanskega  narodnega heroja, verjetno najbolj drznega diverzanta v 2. svetovni vojni, Mehdija Huseynzadeja- Mihajla, pripadnika Ruskega bataljona in diverzantske skupine IX. korpusa. Prvi dve uri je hoja v strmini do Kopitnika, nato pa  štiri  ure sledi večinoma ravna pot prek Solove drage in Nemcev do Lokvi in nato v blagem spustu do Čepovana.

18 Marec, 2024 - 19:08