Društvo

Poletni naravovarstveni tabor Mlačca 2017

Komisija za varstvo gorske narave pri PZS in Odsek za varstvo gorske narave Planinskega društva Nova Gorica vabita na POLETNI NARAVOVARSTVENI TABOR Mlačca, ki bo potekal od nedelje, 2. 7. do petka, 7. 7. 2017. Taborili bomo v šotorih v Mlačci v Mojstrani pri Jesenicah. Poletni naravovarstveni tabor je namenjen osnovnošolcem od četrtega do devetega razreda, ki vas zanima narava, uživanje v njej, njeno preučevanje ali varovanje. Na taboru se boste skozi spoznavanje skrivnosti narave, ki nas bo objemala, naučili bolje jo razumeti in se z njo povezati. Seveda ne na šolski, ampak na super zabaven način. Vsak dan bo poln raznih kratkočasnih aktivnosti. Za program bodo poskrbeli varuhi gorske narave, vodniki in mentorji mladinskega odseka ter biologi, ornitologi in ostali ljubitelji narave.

Kaj bomo počeli?

Opazovali bomo razne živalce in rastlince, tudi zdravilne, se čudili čarom nočnega neba, prisluhnili zvokom gozda, odkrivali veščine preživljanja prostega časa v naravi, se razmigali skozi igro, »papali« tudi okusno ekološko hrano, zapeli ob tabornem ognju, ponagajali vrstnikom, se nasmejali ob družabnih igrah in …no, nekaj pa naj zaenkrat ostan eskrivnost.

Iz Nove Gorice bo organiziran prevoz z vlakom, za ostale je zbor v taboru. Zadnji večer pridejo starši po svoje mlade naravovarstvenike v tabor.

Prispevek tabora znaša 125€ in vključuje prehrano, ki bo bazirala na zdravih živilih, in celotno organizacijo tabora. Če se prijavi več otrok iz iste družine, jim pripada popust 20€. Plačilo se izvede na TRR 05100 8010759426 ali na sedežu PD Nova Gorica v enem ali dveh obrokih (ob prijavi 75 eur, preostanek prvi dan tabora).

Izpolnite prijavnico, ki jo dobite na šoli ali jo zahtevate preko elektronske pošte vgnpdng@gmail.com  in jo na ta isti naslov tudi izpolnjeno pošljete. Prijave zbiramo do zapolnitve mest oziroma do 9. 6. 2017.

Za vse dodatne informacije in pojasnila sem vam na voljo na  041 673 262.

Nekaj dni pred začetkom tabora bo sklican sestanek z udeleženci in starši, kjer vas bomo informirali o ostalih podrobnostih.

18 Marec, 2024 - 19:08