Poslovno poročilo za leto 2007

Poročilo markacijskega odseka

Markacijski odsek, ki ga v velikem delu sestavlja planinska skupina Dornberk,  je v letu 2007 opravil  akcije oz. dela na naslednjih planinskih poteh:

Na projektu SABOTIN - PARK MIRU je bilo na severni poti  opravljeno čiščenje podrasti in vejevja,  odstranjeno kamenje, urejevanje podorov in obnovljena markacija;

Sodelovali so štirje člani markacijskega odseka, opravljenih je bilo 58  delovnih ur;

Po posvetu s Planinskim društvom Tolmin smo prevzeli pot v Krnskem pogorju, in sicer od Prehodcev do planine Duplje. Ta dela so bila opravljena 8.julija 2007. V akciji je sodelovalo 5 članov MO. Dela so obsegala obnovo markacije in čiščenje podrasti. Opravljenih je bilo  40 delovnih ur.

S tem ko smo prevzeli tudi to planinsko pot, je celotno Krnsko pogorje zaključeno in v oskrbi  markacistov PD Nova Gorica.

Planinska skupina Šempas je pri vzdrževanju Vitovske krožne poti opravila 30 delovnih ur.

Skupaj je bilo v letu 2007 na vzdrževanju planinskih poti opravljenih  128 delovnih ur.

Tudi v  letu 2007 je markacijski odsek  pridobil še enega novega člana, ki je opravil tečaj za markaciste in s tem kadrovsko okrepil število izvajalcev v tem odseku.

16 April, 2024 - 12:00
15 April, 2024 - 08:58