Mladinski odsek

Predstavitev na OŠ Miren 15. 10. 2014

V sredo, 15. oktobra sva se vodnici Mladinskega odseka društva odpeljali v OŠ Miren, saj sva bili povabljeni, da predstaviva društveno dejavnost in aktivnosti našega odseka. V učilnici so nas že nestrpno pričakali otroci, naša mentorica na OŠ Miren Andreja Levstik in še dve učiteljici. Na začetku sva otrokom na kratko predstavili naše društvo, delo planinskih vodnikov in aktivnosti, ki jih med letom organizira Mladinski odsek. Nato sva otrokom predstavili osnovno in tehnično planinsko opremo, ki jo potrebujemo ob obisku gora. Ves čas predstavitve so otroci aktivno sodelovali s svojimi izkušnjami in vprašanji. Najbolj jim je bila zanimiva tehnična oprema, ki se uporablja pozimi. Zanimalo jih je kako in zakaj se uporablja cepin in dereze.

Nato sva nekaj učencem namestili plezalni pas, čelado in samovarovalni komplet, da so se lahko preizkusili v hoji ob "jeklenici". V učilnici sva pripravile pravi poligon, na katerem so se lahko preizkusili v uporabi samovarovalnega pasu. Učenci so bili navdušeni in so kar tekmovali kdo se bo lahko preizkusil. Na koncu sva jih povabili na naše mesečne izlete in urica je minila kot bi mignil. Par fotografij si lahko ogledate tukaj.

Zapisala in objavila: Tina Mavrič