Društvo

nedelja, 15 April, 2012
Lokacija:
Ratitovec

V nedeljo, 15.4. vas vabimo na izlet na Ratitovec. Sestanek z udeleženci bo v četrtek, 12.4. ob 18. uri na sedežu društva z vplačilom akontacije 20€. Več informacij pri vodniku  na tel. 041 656 626 (Oskar Birsa).

Nekaj podrobnosti o izletu:

Odhod: predvidoma ob 6.00. uri z avtobusne postaje v Novi Gorici

Prevoz: s kombijem – maksimalno število udeležencev 7 ali  z malim avtobusom – maksimalno število udeležencev 18.  Če bo manj kot 15 prijavljenih, bo izlet samo s kombijem – torej prvih sedem prijavljenih.

Prihod: predvidoma med 17. in 18.uro

Opis poti:  Izlet na Ratitovec bomo začeli v vasici Prtovč (1025m). Na vrh se bomo povzpeli po eni izmed poti, ki vodijo iz Prtovča na Ratitovec (izbor poti je odvisen od vremenskih pogojev). Glede na vremenske razmere bo prilagojen tudi povratek – ali preko Soriške planine ali Zg. Danj in Sorice.

Višinska razlika: skupaj 617 m

Zahtevnost: pot je markirana, občasno med vzponom na Ratitovec precej strma, na nekaterih mestih na poti čez Povden izpostavljena.

Čas hoje: 5- 6 ur

Oprema: planinska – za enodnevni izlet, obvezno planinski čevlji, priporočam planinske palice in zaščito proti soncu. V primeru snega tudi gamaše.

Cena:  z zavarovanjem, s  prevozom in vodenjem – 20,00 €  ob minimalnem številu  7 ali 15 udeležencev.

Podrobnosti:  na sestanku udeležencev v četrtek 12.4.2012 ob 18. uri na sedežu PD Nova Gorica, ko bom sprejemal tudi vplačila. Prijavo in vplačilo lahko pustite tudi na tajništvu društva. Prijava velja samo, če je celotno plačilo izvedeno do sestanka ali na sestanku. Prijavi dodajte tudi svojo telefonsko številko.

Opomba:  Da bom lažje kombiniral z avtobusnim prevozom se lahko predhodno prijavite po e-pošti: oskar@re-bo.si, denar pa obvezno prinesete na sestanek udeležencev.