S kolesom po Vipavski dolini

PLANINSKO DRUŠTVO NOVA GORICA

VODNIŠKO IZLETNIŠKI ODSEK
vabi

na izlet po VIPAVSKI DOLINI (MTB tura)

NAČRT IZLETA, TURE PO VIPAVSKI DOLINI (MTB tura)

Datum odhoda:  Nedelja 05. junij 2016
Ura odhoda: 08:00 h
Ura prihoda: /
Kraj odhoda: bencinska v Solkanu (Š: 45°58'3.49", V: 13°38'30.10")
Predvideno št. udeležencev:  5 do 7.
Vodnik: Stanislav JABLANŠČEK,
Informacije pri vodnikih: stanislav.jablanscek@guest.arnes.si, ali mobi
Sestanek:ga ne bo
Opis ture: Solkan-Kromberk-Šempas-Črnice-Batuje-Dolenje-Slap-Erzelj-Branik-Prvačina-Šmihelj-Solkan
Predviden čas kolesarjenja
:6-7 ur (celotna do 8 ur)

• Potrebna telesna in psihična pripravljenost udeležencev, saj gre za zahtevno kolesarsko turo z dobro telesno pripravljenostjo.
  • Potrebna izkušnja udeležencev je vožnja s kolesom po neasfaltiranih cestah in poteh.
  • Brezhibno kolo (priporočam MTB z vzmetenje na sprednjih vilicah), čelada, rokavice, očala, motoristična prva pomoč, rezervna zračnica itd.

Obvezni dokumenti:

• veljavna planinska izkaznica (plačana članarina PZS)
  • osebni dokument
  • zdravstvena izkaznica

Druge zahteve:

• Obvezna je uporaba čelade (tudi na vzponu).
  • Vsak udeleženec vozi na lastno odgovornost in mora sam poskrbeti za ustrezno nezgodno zavarovanje.

OPOZORILO: S prijavo na izlet udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta ter izpolnjuje zdravstvene, psihofizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu in ima plačano letno članarino PZS. Udeleženec je dolžan ves čas izleta ravnati v skladu s Častnim kodeksom slovenskih planincev ter upoštevati navodila in odločitve vodnika. Prehrana iz nahrbtnika.

PRIDRŽUJEMO SI PRAVICO DO SPREMEMBE TURE.