Ostali odseki

Tradicionalni pohod po Kraški gmajni

Že tradicionalno se zadnja leta zbiramo ob 8.30 na Železnih vratih pod Trsteljem, od  koder se začenja pohod po KRAŠKI GMAJNI. Letos je bilo to v nedeljo, 8. 3. na dan žena. Temu je bila namenjena tudi uvodna beseda. Pohodnikom je bilo vreme naklonjeno. Na startu se jih je zbralo preko 150. Poleg članov iz skupine in matičnega društva so se pohoda udeležili tudi člani planinske skupine Šempas in Kamnje ter društev Brda, Tolmin, Ajdovščina, Železniki in številni prijatelji. Pot je potekala mimo Slavčeve gute na Pedrovo, kjer je pri cerkvici Sv. duha  čakalo okrepčilo. Nadaljevali smo pod Ovčjakom in Sv. Katarino do izhodišča. Potrebnih je bilo slabe 4 ure. Med potjo se je na začetku odpiral pogled na Vipavsko dolino s Trnovskim gozdom, Krnskim pogorjem in Julijci vse do Triglava in proti Nanosu na vzhodu. Na južni strani je bila slabša vidljivost, saj smo lahko videli le malenkost morja ter del Kraških vasi: Škrbino, Šibelje, Temnico, Lipo, Rubije… Da se prebuja pomlad, so kazala cvetoča drevesa mandljev ter okrasno grmičevje in veliko spomladanskega cvetja. Pohod se je zaključil z joto in pecivom. Seveda brez palačink bi ta pohod zaslužil manj točk. Da je z organizacijo in izvedbo pohoda bilo vse tako kot je treba, skrbi dolgoletni vodja skupine Bojan Mermolja in njegovi pomočniki v skupini. Nekaj utrinkov s pohoda pa tukaj.

Zapisala: Lidija Vončina

Objavila: Tina Mavrič