Splošno

Uspešno zaključena dvodnevna delovna akcija

Datum: torek, 17. oktober 2017
Lokacija: Lepena, Krnska jezera, Gomiščkovo zavetišče

Gospodarski odsek je zadolžen, da po končani letni sezoni poskrbi za določena vzdrževalna dela in pripravo na zimo naših postojank.  V ponedeljek zgodaj zjutraj smo se zbrali pred društvom in odpeljali proti Lepeni. V Lepeni smo se razdelili na dve skupini. Večja skupina je odšla na Krnska jezera v spremstvu gozdarja, saj so bili zadolženi, da posekajo smreke, ki so bile že označene za posek. Izpraznili so čistilno napravo, prebarvali klopi in polkna, zvozili drva v drvarnico in odpeljali veje smrek, ki so jih posekali. Manjša skupina je ostala v Lepeni, kjer smo naložili in razžagali še drva, ki so ostala od prejšnje delovne akcije. Izkopali smo temelj za drvarnico, ga opažili in izdelali armaturo. V torek smo skupaj z izvajalcem sončne elektrarne odšli na Gomiščkovo zavetišče na Krnu, kjer smo se dogovorili po ogledu terena, kje bomo postavili sidra za nove kolektorje nove sončne elektrarne, ki se bo zmontirala v začetku naslednjega meseca. Poleg članov odseka so nam priskočili na pomoč še člani markacijskega odseka, član VIO in član NS društva. V začetku naslednjega meseca, ko načrtujemo naslednjo delovno akcijo na Gomiščkovem zavetišču za postavitev sončne elektrarne vabimo vse, ki bi radi pomagali, da se nam pridružijo. Nekaj fotografij pa tukaj.

Branko Rutar