Vabilo na pohod Baška grapa - tematska pot NA SVOJI ZEMLJI

sobota, 5 December, 2015

V soboto, 05.12 vabimo, da se udeležite pohoda  po tematski poti  NA SVOJI ZEMLJI, ki je posvečena snemanju prvemu slovenskemu celovečernemu igranemu filmu.
Odhod z vlakom iz Nove Gorice ob 07.35 uri do Grahovega ob Bači, kjer si bomo v domu krajanov najprej ogledali  razstavo, ter najpomembnejše odlomke iz filma. Nato se bomo z vodičem društva Baška dediščina sprehodili po točkah tematske poti do Zakojce, ter  mimo Bevkove domačije (možen ogled) sestopili do vasi Hudajužna, kjer se bomo v vaški gostilni okrepčali z domačimi dobrotami, ter zavrteli ob zvokih frajtonarice. Predviden povratek z vlakom v Novo Gorico ob 20.54 uri.
Predvidene je 4-5 ur hoje po lahki poti. Oprema planinska, primerna letnemu času, zaželjene so pohodniške palice. Akontacijo 10 eur sprejemamo na sedežu društva do četrtka, 03. decembra, ko bo ob 18. uri sestanek z udeleženci.

Izlet je organiziran v sodelovanju s ŠD Letrika Mahle.

Vodja izleta  Darko Božič (gsm: 051 814 912)