Društvo

nedelja, 3 Oktober, 2010

Na osrednji vrh v dolgem grebenu Polovnika - skupaj s planinci SPD Gorica

Datum: : nedelja, 03. oktober

Kraj, ura odhoda: izpred sedeža planinskega društva, predvidoma ob 6.00 uri oziroma po dogovoru na sestanku.

Vodja izleta: Miranda Čotar

Predvideno število udeležencev: največ 10
Opis ture: Iz Nove Gorice z osebnimi avtomobili do vasice Magozd pri Drežnici. Od tam cca pol kilometra po kolovozu v smeri Trnovega, nato rahlo desno na travnato pot skozi bukov gozd. Prečimo hudournik Globoščak in na nasprotnem bregu poiščemo nadaljevanje poti. Na višini nekako 1100 m mimo lovske koče in nato do planine Dolec, ki že nudi lep pogled na Veliki vrh. Po mulatjeri najprej na Veliki vrh, v povratku pa še na sosednji Pirhovec (1663m) in na začetku planine Dolec zaključimo »polkrog«. Od tu se po poti vzpona vrnemo na izhodišče.

Rezervni cilj: opisan izlet je izvedljiv v suhih razmerah. Po dogovoru na sestanku se lahko v primeru napovedi neustreznih vremenskih razmer izvede izlet na druga območja Julijskih ali Karnijskih Alp.

Zahtevnost: zahtevna neoznačena pot. Od udeležencev se zahteva dobra pripravljenost. Za oba vrhova bo potrebno premagati 1500 m višinske razlike. Pot je do planine Dolec mestoma izpostavljena. Predviden čas hoje: cca 8 do 9 ur. Zahtevana oprema: osebna oprema za visokogorje,dobri čevlji, pohodne palice.

Predvideni stroški: Prispevek planinca z plačano članarino za tekoče leto za prevoz z osebnim avtomobilom, zavarovanje izleta in vodenje znaša cca 10 €.

Obvezen sestanek z udeleženci bo v četrtek,30. septembra ob 18. uri na sedežu društva.

Morebitne dodatne informacije pri vodniku na GSM 041 964 061 v večernih urah.