Watzmann 2713 m, Nemčija

vabi na

dvodnevni izlet na WATZMANN (Nemčija) - 2713 m

v soboto, 6. avgusta in nedeljo, 7. avgusta 2016

Watzmann je pogorje v Bavarskih alpah, južno od kraja Berchtesgaden, ter zahodno od Kraljevega jezera (Köenigssee). Je tretja najvišja gora Nemčije. Njegov masiv je sestavljen iz vrhov Hocheck (2651 m), Mittelspitze (2713 m) ter Südspitze (2712 m), poleg njih pa ležijo še Kleiner Watzmann ter Watzmannkinder. Prvi pristopnik na najvišji vrh je bil leta 1800, Valentin Stanič.

ZBOR: ob 5. uri na parkirišču pri Planinskem društvu Nova Gorica

TURA:

• 1. dan:  z avtobusom se bomo mimo Vidma in Beljaka zapeljali v smeri Salzburga oz. mesta Hallein, od tu pa proti jezeru Königssee. Na obali jezera si bomo privoščili 2-urni postanek za kavico ali prigrizek, nato pa bomo vožnjo nadaljevali do 8 km oddaljenega Wimbachbrücke, kjer je naše izhodišče. V 4ih urah zložne hoje bomo prispeli do koče Watzmannhaus (1930 m), kjer se bomo pripravili za naslednji dan in prenočili.
  • 2. dan: vstajanje ob 6h, sledi zajtrk in razporeditev v dve skupini. 1. skupina se bo mimo Hochecka povzpela do Mittelspitze (3 ure hoje) ter se nato vrnila do koče, 2. skupina pa bo prečkala še del grebena do Südspitze in se nato prav tako vrnila do koče, od koder bomo sestopili v dolino proti izhodišču. Skupne hoje ta dan bo 9-10 ur. Sledi povratek proti domu, kamor bomo prispeli v poznih večernih urah.
OPREMA: oprema za visokogorje, tehnična oprema (podrobnosti na sestanku)

HRANA: v koči bomo nastanjeni na osnovi polpenziona (večerja in zajtrk), ostala hrana in pijača je iz nahrbtnika.

PRISPEVEK:  85,00€.
Pogoj za udeležbo je plačana članarina (PD ali PZS) za leto 2016. V ceno je vključeno: prevoz z avtobusom, parkirnine, nočitev s polpenzionom v koči, zavarovanje, organizacija in vodenje ture.

PRIJAVE: z zbiranjem prijav in vplačilom akontacije v višini 25,00 € pričnemo 5. aprila v času uradnih ur na sedežu PD. Prijave se pobirajo do zapolnitve mest (45 udeležencev) oziroma do sestanka z udeleženci, ki bo 21. 7. 2016 ob 19h na sedežu društva.
Udeležba na sestanku je za udeležence obvezna! Vplačilo akontacije je pogoj za rezervacijo mesta.

INFO:  041 345 411 – Jože Sedevčič (vodja izleta)

Lepo vabljeni!