Zasavje – Ostrež 856 m in Polšnik - ODPOVEDAN zaradi premajhnega števila prijav

nedelja, 15 April, 2018

Sporočamo, da je izlet predviden za nedeljo, 15. 04. 2018 ODPOVEDAN zaradi premajhnega števila prijav.

PD NOVA GORICA V SODELOVANJU S Športnim društvom - Letrika vabi na

ZASAVJE – OSTREŽ 856 m in POLŠNIK

Datum: nedelja 15. 04. 2018

Odhod: nedelja 15. 04. 2018 izpred Zavarovalnice Triglav v Novi Gorici ob 6:00h, izpred vratarnice Mahle Letrika v Šempetru 6.10

Prevoz: avtobusni prevoz,

Prihod: nedelja 15. 04. 2018 - predvidoma okrog 20. ure,

Opis poti: Z avtobusom se bomo odpeljali mimo Ljubljane ob reki Savi do Litije in nato do Renk (254 m). S parkirišča začnemo hojo po asfaltni cesti, prečkamo most čez potok Šumnik in nadaljujemo skozi vas Renke, nato po stezi do vasi Ravne, pri zadnjih hišah v vasi pa zavijemo desno na nekoliko slabši makadamski cesti, nato po gozdni poti in pod vrhom po strmi stezi, ki je v mokrem vremenu precej spolzka. Vrh Ostreža je najvišja točka izleta (856 m) – višinska razlika 602 m. Po vrhom stoji cerkev Sv. Katarine (zavetnice »zdrave pameti«), kjer bomo več izvedeli o nesrečni ljubezni in čudežih, ki jih je opisal že Valvazor. Pot bomo nadaljevali po označeni poti »od cerkvice do cerkvice« in jo zaključili v prijetni gorski vasici Polšnik, kjer nas bo čakal avtobus.

Zahtevnost: lahka za planince s kondicijo.

Čas hoje:  vzpon na Ostrež - 1,50 ure, nadaljevanje 2,5 ur – skupaj z odmori 6 ur.

Oprema:  planinski čevlji, priporočene pohodniške palice, ostala oprema primerna vremenskim razmeram.

Hrana: iz nahrbtnika – glede na dogovor na sestanku se lahko dogovorimo za enolončnico.

Ocena stroškov:   (prevoz in vodenje z zavarovanjem) cca 25 €, odvisno od števila udeležencev. Na povratku možnost dogovora za kosilo.

Prijave: do torka 10. 04. 2018, veljajo samo prijave z vplačilom akontacije 15 €. Akontacija se vrača samo ob predložitvi zdravniškega potrdila.Veljajo prijave po vrstnem redu prijav (dan in ura).

Podrobnosti: sestanek z udeleženci bo v torek 10. 04. 2017 ob 19. uri na sedežu PD Nova Gorica.

Ostalo:  Obvezno plačana članarina PZS za leto 2018, s seboj  vzemite osebni dokument, planinsko izkaznico s kartonom o plačani članarini in zdravstveno izkaznico.

Vodja izleta: Oskar Birsa 041 656 626

18 Marec, 2024 - 19:08