Čarobne gore Švice in Lihtenštajna 25. 6. – 3. 7. 2022

sobota, 25 Junij, 2022

Renski slapovi                                                                          Planinska koča Aescher

Spoznajte alpske gorske bisere Švice – dežele čokolade, ur in bankirjev, ter Lihtenštajn eno najmanjših in najbogatejših državic na svetu.

1.DAN: sobota, 25. 6. 2022

Zbor udeležencev v večernih urah na dogovorjenem mestu v Novi Gorici ter dolga nočna vožnja proti Lihtenštajnu. (FL)

2. DAN: nedelja, 26. 6. 2022

Dopoldanska kava in ogled Vaduz-a, kratek pohod na grad, vožnja do hotela, namestitev in ogled mesta. Večerja in nočitev. (AUT) (2 uri hoje)

3. DAN: ponedeljek, 27. 6. 2022

Zajtrk. Pohod mimo slikovitega jezera Seealpsee na Schafler 1925m, Ebenalp.Ogled najstarejše planinske koče Aescher in kulturna znamenitost s kapelo v votlini Wildkirchli, ki je bila 2015 v National Geografic izbrana za najlepšo lokacijo na svetu, spust z gondolo do izhodišča (CH). Možnost obratne poti ali z (gondolo povratno). Večerja, nočitev. (5ur hoje)

4. DAN: torek, 28. 6. 2022

Zajtrk. Pohod po razglednem grebenu Lihtenštajna, Sareisjoch 2000m, Augstenberg 2359m, do tromejnika AUT/CH/FL in po krožni poti nazaj do smučarskega središča. Večerja, nočitev. (5-6) ur hoje.

5. DAN: sreda, 29. 6. 2022

Zajtrk. Krožni pohod okrog največjih slapov v Evropi- Renski. Možnost z ladjico do samega slapu ali celo na otoček. Popoldanska kavica v starem mestnem jedru Zurrich-a.(CH) Večerja, nočitev. (2 uri hoje)

6. DAN: četrtek, 30. 6. 2022

Zajtrk. Krožna pot okrog Alpspitz 1997m po slikoviti poti s pogledom na Vaduz, Gafleispitz 1982m,(FL) Večerja, nočitev. (5 ur hoje)

7. DAN: petek, 1. 7. 2022

Zajtrk. Najlepša panoramska pot v Švici, pot 5. jezer. Z gondolo in sedežnicama se povzpnemo do našega izhodišča pohoda. Izjemen razgled na vse že osvojene vrhove in pogled na tiste, ki nas čakajo naslednji dan. Tagweidilchkopf 2274m, Rosstall 2456m, Gamidaurspitz 1309m, (CH), možnost krajšanja poti.Večerja, nočitev. ( 6 ur hoje)

8. DAN: sobota, 2. 7. 2022

Zajtrk. Vzpon z zobato železnico do izhodišča in krožno pohod na najvišji vrh, Hinterugg 2306m, po grebenu še do koče na Chaserrug 2262m in spust do izhodišča. (možnost z gondolo do vrha) CH. Večerja, nočitev. (5-6 ur hoje)

9. DAN: nedelja, 3. 7. 2022

Zajtrk. Dnevna vožnja čez Tirolsko proti domu.

Prispevek za izlet:  770 euro za 40 udeležencev, 800 euro za 35-39 udeležencev in 830 euro za 30-34 udeležencev.

V prispevek je vključeno:

-7 nočitev z zajtrkom v hotelu*** v dvoposteljnih sobah,TWC

- 7 x večerja v restavraciji,

- vse prevoze s klimatiziranim turističnim avtobusom,

- vstopnico za ogled Renskih slapov,

- nezgodno zavarovanje,

- organizacija in vodenje izleta ter turistične pristojbine

V prispevku ni vključeno:

-gondole in zobata železnica

- zdravstveno zavarovanje za tujino z turistično asistenco

Doplačilo po želji (na osebo):

- doplačilo za enoposteljno sobo 110 EUR,

Wildsee Pizol

Vaduz

DRUGI PODATKI:

POTREBNI DOKUMENTI:za potovanje se potrebuje veljaven potni list ali osebna izkaznica, potrjena planinska izkaznica za tekoče leto, ter evropska kartica zdravstvenega zavarovanja.

ZAHTEVNOST: planinarjenje ni tehnično zahtevno, od udeleženca pa se pričakuje primerna psihofizična kondicija za od 3 do 6 ur hoje.

OPREMA: primerna letnemu času, zaščita pred vetrom, soncem in dežjem, kapa, rokavice, pohodne palice, baterijska svetilka, male dereze.

PRIJAVE: na sedežu planinskega društva, do vključno torka 12. aprila, ko bo ob 19. uri informacijski sestanek z udeleženci, ter vplačilom  akontacije 100 EUR. V primeru slabega vremena ali drugih subjektivnih okoliščin ima organizator pravico do spremembe ali odpovedi programa izleta.

Pri prijavi imajo prednost člani Planinskega društva Nova Gorica.

OPOMBA:  Potovanje bo organizirano v skladu s takratnimi covid ukrepi.

ORGANIZATOR PD Nova Gorica, vodenje licencirana planinska vodnika PZS. Dodatne informacije na gsm 051 814 912 (Darko)

OPOZORILO: S prijavo udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta, ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu.Turistično zavarovanje z asistenco za tujino, si po lastni presoji preskrbi vsak udeleženec sam.

16 April, 2024 - 12:00
15 April, 2024 - 08:58