28. Pohod Breginj – Muzci - Breški Jalovec

sobota, 24 September, 2022

Vodniško izletniški odsek društva vas vabi na 28. pohod Breginj – Muzci - Breški Jalovec, ki bo v potekal v soboto 24. 9. 2022. Odhod je ob 5. uri izpred parkirišča pred sedežem društva. Več podrobnosti si preberite spodaj. Izlet bo vodil Pavel Draščak (051 225 397). Lepo vabljeni!

OPIS TURE: Pohod poteka po zahodnem pogorju Kobariškega Stola, je najbolj zahodna planinska pot v Sloveniji. Pohod se začne ob 7:00 izpred breginjskega muzeja v starem Breginjskem vaškem jedru. Pohod traja 6-7ur. Zaključek pohoda bo v starem vaškem jedru, kjer bo poskrbljeno za pijačo in jedačo.

Pohod je speljan po dveh različnih poteh:

Štart ob 7:00, Breginj – Musc – Nizki vrh - Breški Jalovec (I) (po želji) - zahtevna
Štart ob 8:00, Breginj – čez Prekop – Izvir Nadiže (Črni in Beli potok) - nezahtevna

V primeru slabega vremena poteka pohod po lažji poti.

POTREBNA TELESNA PRIPRAVLJENOST IN IZKUŠENOST UDELEŽENCEV:Dobra fizična pripravljenost.

TURA NI PRIMERNA ZA: Srčne bolnike, fizično nepripravljene, psihično neuravnovešene

POSEBNOSTI:  Napovedano je lepo sončno vreme, zato se nam obetajo čudoviti razgledi.

POTREBNA OPREMA: Letna (pohodne palice, čelada (fakultativno)) oz. letnemu času primerna.

PREHRANA:  Iz nahrbtnika, možnost enolončnice v Breginju na povratku

ROK ZA PRIJAVO: do 22. 09. 2022

SESTANEK S PRIJAVLJENIMI:  22. 09. 2022 - četrtek ob 18:00 uri na sedežu društva