Društvo

4. čistilna akcija odseka za varstvo gorske narave PD Nova Grica

Člani odseka VGN PD nova Gorica smo v soboto 13.4. izvedli tradicionalno 4. čistilno akcijo Kekec-Škabrijel. Kljub muhastemu aprilskemu vremenu smo se odločili očistiti poti proti Kekcu in v njegovi okolici ter proti Škabrijelu. Vsako leto opažamo, da je sicer manj smeti, vendar je žalostno, da se vseeno pojavljajo, tudi takoj po naši akciji. Največ je pločevink piv, steklenic, raznih embalaž in mokrih nerazgradljivih robčkov. Vedno znova se sprašujemo, ali ljudje res ne poznamo smetnjakov. Lepše je ob planinski poti videti cvetice, ki se lesketajo v rosi in sončnih žarkih, kot pa pločevinke pijač, kot po kakšni veselici.

Kljub konstantnemu ozaveščanju se smeti na tleh pojavijo znova in znova. Za naslednje leto si  zelo želimo kakšno vrečo manj smeti, najraje pa sploh nobene.