Društvo

BIVERA (2474m) in CLAP SAVON (2462m)

nedelja, 5 Oktober, 2008

Zahtevna, označena pot na "dvojčka" nad Saurisom, predviden čas hoje 6 ur z 900 metri višinske razlike, izhodišče v dolini Pesarina. Organiziran bo avtobusni prevoz. Sestanek z udeleženci v društvenih prostorih v četrtek, 2 oktobra ob 18.00 uri. Vodi Miranda Čotar.

Prenos prvotne priloge

Vaš brskalnik morda ne podpira prikaza te slike.

Podrobnejši opis:

Datum : nedelja, 05. oktober 2008

Kraj, ura odhoda: izpred avtobusne postaje ( oziroma sedeža planinskega društva) predvidoma ob 6.00 uri oziroma po dogovoru na sestanku

Vodja izleta : Miranda Čotar

Predvideno število udeležencev:  največ 19

Opis ture: iz Nove Gorice po avtocesti do izvoza Carnia, mimo Tolmezza , Ville Santine in Ovara v dolino Pesarina. Kmalu čez prelaz Laverdet je na planini Razzo naše izhodišče. Do tu  148  km.

Pot nas bo najprej vodila na planino Chiansaveit ( do tu kolovoz). Naprej po poti štev. 212 po zaraščenem svetu, nato se obrnemo proti meliščem med Bivero in Clapsavonom.  Kmalu pridemo na sedlo med obema vrhovoma. Najprej se bomo podali na Bivero.  Do omenjene škrbine bomo tudi sestopali, nato nas čaka edino izpostavljeno in zahtevno mesto . Nadaljevanje poti na Clapsavon in sestop po poti štev. 210 na planino Chiansaveit je lažja in » uživaška«.

Rezervni cilj :  ob napovedi izrazito deževnega vremena se izlet preloži  ali odpove. Po dogovoru na  sestanku se lahko  izvede izlet na  druga območja

Zahtevnost:  vršnji del poti na Bivero in del grebenske poti med Bivero in Clapsavonom je mestoma zahteven (izpostavljeno),  večinski del poti zahteva le splošno kondicijsko pripravljenost.

V primeru manjše količine novozapadlega snega bo potrebna ustrezna dodatna oprema in boljša pripravljenost. Tudi v slučaju zmrzali tura postane zahtevnejša in je vzpon odvisen od trenutnih razmer.

Predvideni časi hoje :  izhodišče na planini Razzo – Bivera =  cca 3.00

Bivera – Clapsavon = 1.00

Clapsavon– izhodišče na planini Razzo = 2 uri

Skupaj : cca 6 ur

Zahtevana oprema : osebna oprema za  visokogorje, dobri čevlji, pohodne palice, ustrezna zaščita pred soncem oziroma dežjem

Predvideni stroški :

Prispevek planinca z plačano članarino za tekoče leto za avtobusni prevoz, zavarovanje izleta in vodenje pri polni zasedbi avtobusa znaša 24 €

Obvezen sestanek z udeleženci bo  v četrtek, 02. oktobra ob 18 uri na sedežu društva.  Akontacija 10 € na sestanku. Prijave sprejemamo na sedežu društva.

V primeru večjega števila prijav od razpoložljivih prostih mest v avtobusu bomo upoštevali članstvo v PD Nova Gorica oziroma vrstni red prijav.

V primeru nezadostnega števila prijav za avtobusni prevoz je prevoz z osebnimi avtomobili.