Društvo

Dvodnevni izlet na Peralba (2694m)

sobota, 9 Julij, 2005

Tura je zahtevna, potrebna sta oprema za samovarovanje in čelada. Prevoz z osebnimi avtomobili. Število udelžencev omejeno. Podrobneše informacije na sedežu društva oziroma na spletnih straneh. Obvezen sestanek z udelženci bo v četrtek, 07.julija ob 18.uri na sedežu društva.

Izlet vodi Miranda Čotar

Predviden potek dogodkov:

Tja se bomo podali v soboto, 09.julija v popoldanskih urah z osebnimi avtomobili po avtocesti v smeri Trbiža in jo zapustili na izhodu Carnia. Pot nas bo vodila mimo Tolmezza, Ville Santine, Forni Avoltra in tik pred znanim zimsko turističnim centrom Sappada zavili desno v dolino Sesis (op.:zaradi ozke in strme ceste v dolini dovoljen dostop samo z osebnimi avtomobili). Jeklene konjičke bomo parkirali nedaleč od koče pri izvirih reke Piave, na nadmorski višini 1815m. Od tu pa do koče Pier Fotrunato Calvi, kjer bomo prenočili je slabo uro hoda.

Naslednji dan se bomo na Peralbo vzpeli po ferrati
Sartor
(cca 2h 30m vzpona), ki se nahaja na jugovzhodni strani gore. Po zasluženem počitku in upam lepem razgledu bomo sestopili po t.i. normalni poti na severovzhodnem grebenu oziroma poti papeža Janeza Pavla II. Julija 1988 je pokojni papež obiskal te kraje in se po tej poti povzpel na sam vrh Peralbe.

V kolikor nam bo ob strani stalo še lepo vreme, bomo po poti št. 173 obiskali še 2489 m visoko Avanzo (mestoma je tudi ta pot zahtevna) in se spustili do parkirišča.

Lahko se bomo sprehodili še do koče pri izvirih reke Piave in si jih tudi ogledali.

Povratek v Novo Gorico je predviden v večernih urah.

OSTALA NAVODILA:

• prevoz z osebnimi avtomobili (iz N.Gorice 300 km v obe smeri)
  • število udeležencev je omejeno, največ 15, prednost pri vpisu imajo člani PD Nova Gorica.
  • obvezna tehnična oprema za hojo ob jeklenicah, tudi pri sestopu je pot zahtevna, saj je potrebna uporaba
    rok pri napredovanju (čelada,plezalni pas s samovarovalnim kompletom,pomožne vrvice)
  • osebna planinska oprema za visokogorje.
  • obvezen dokument za prestop meje, planinska izkaznica z plačano članarino za tekoče leto, rjuha oz.spalna
    vreča (cena rjuhe v koči je 11 euro, prenočevanje z plačano članarino pa 8,5 eura, cena hrane npr. ”pašte” ali enolončnice se gibljejo od cca 6 eurov dalje)
  • predviden strošek izleta,ki vsebuje prevoz, vodenje izleta in zavarovanje za primer nezgode bo znašal predvidoma cca 5000 sit, cene v koči (se plačajo v eurih) so navedene zgoraj.
  • obvezen sestanek z udeleženci je v četrtek 07.julija ob 18.uri na sedežu društva, kjer se bomo pogovorili še o
    vseh ostalih podrobnostih.

18 Marec, 2024 - 19:08