Društvo

Krožna pot čez Krniško glavico

nedelja, 27 September, 2009

[img_assist|nid=6947|title=Krniška glavica|desc=|link=popup|align=right|width=100|height=58]

Izlet je prestavljen na 27.9., sestanek z udeleženci pa na četrtek, 22.9. ob 18h na sedežu PD.

Krožna pot: Zajzera - koča Grego - Krniška glavica - (Iof di Sompdogna -1889 m) – bivak Stuparich(1578m) - Zajzera
zahodne julijske Alpe – Italija

Datum: nedelja,27. september 2009
Kraj, ura odhoda: izpred avtobusne postaje predvidoma ob 5.30 uri oziroma po dogovoru na sestanku.
Vodja izleta: Miranda Čotar , Nada Pisk
Predvideno število udeležencev: avtobusni prevoz
Opis ture: iz Nove Gorice po avtocesti do ovčje vasi, nato v zatrep doline Zajzera. Po označeni poti do koče Grego in nato na Krniško glavico z kraljevskim razgledom na Montaž. Sestop do zgornjega dela Krnice (Fossa di Carnizza), in vzpon do bivaka Stuparich - izhodišče poti za Montaž – via Amalia.Sestop po delu poti Chersi v zatrep Zajzere, kjer bomo »zašpilili klobaso«
Zahtevnost: na odseku poti med bivakom Stuparich in Zajzero zahtevna označena pot.
Predvideni časi hoje
: za zgoraj opisano pot cca 8 ur, zato je potrebna dobra kondicijska pripravljenost.
Zahtevana oprema: osebna oprema za visokogorje,dobri čevlji, pohodne palice, ustrezna zaščita pred soncem oziroma dežjem
Predvideni stroški:Prispevek planinca z plačano članarino za tekoče leto za avtobusni prevoz, zavarovanje izleta in vodenje pri polni zasedbi avtobusa bo med 18 in 25€ (odvisno od velikosti avtobusa)
Obvezen sestanek z udeleženci bo v četrtek,22. septembra ob 18. uri na sedežu društva. Akontacija 10 € na sestanku. Prijave sprejemamo na sedežu društva.V primeru večjega števila prijav od razpoložljivih prostih mest v avtobusu bomo upoštevali članstvo v PD Nova Gorica oziroma vrstni red prijav. V primeru nezadostnega števila prijav za avtobusni prevoz je prevoz z osebnimi avtomobili.Morebitne podrobnejše informacije pri vodniku na štev. 041 964 061 v večernih urah.