Društvo

LOPIČ - 1985 m (Zahodne Julijske Alpe)

nedelja, 12 September, 2010

Planinsko društvo Nova Gorica vabi v nedeljo 12. septembra na Lopič v zahodnih Julijskih Alpah ( Italija).Pot je zelo zahtevna, predviden je prevoz z osebnimi avtomobili , število udeležencev omejeno.

Obvezen sestanek z udeleženci v četrtek, 09. septembra ob 18. uri na sedežu društva. Več informacij na spletni strani društva , sedežu društva, ali pri vodniku na tel. 041 964 061 (v večernih urah)

Opis izleta:

Datum: nedelja, 12. september 2010 Kraj, ura odhoda: izpred sedeža planinskega društva predvidoma ob 5.00 uri oziroma po dogovoru na sestanku.

Vodja izleta: Miranda Čotar

Predideno število udeležencev: največ 10

Opis ture: Iz Nove Gorice na italijansko stran in nato po avtocesti  do izvoza Humin (Gemona), nato   po lokalni cesti  do Venčona ( Venzone). Severno od mesteca zapeljemo na gorsko cesto, ki gre v Val Venzonasso. Po njej do višine nekako 475m, kjer je pred prvim predorom parkirišče. Označena pot štev. 705 a nas po dveh urah hoda pripelje do planine Ungarina na višini 1296m . S planine se povzpnemo najprej na stranski greben, ki se z Jôf di Ungarina spušča na to planino, dalje gremo po grebenu in prečkamo pobočja na Forco Slips. S sedla najprej okrog ostre kote 1848m, nato ponovno na glavni greben in po njem proti severozahodu na vrh. Od planine Ungarina cca 2h 30, s parkirišča v dolini Venzonasse 5 ur. Sestopimo po smeri vzpona.

Rezervni cilj: opisan izlet je izvedljiv le v suhih razmerah. V kolikor bodo v dneh pred izletom padavine se zaradi varnosti (zelo strme travne vesine) izvede izlet na drug vrh v okolici (varianta Chiampon in Cuarnan)

Zahtevnost: zahtevna označena pot. Od udeležencev se zahteva zelo dobra (psiho)fizična pripravljenost. Potrebno je premagati kar 1500 m višinske razlike. Pot je mestoma zelo izpostavljena.

Predviden časi hoje: cca 9 ur.

Zahtevana oprema: osebna oprema za visokogorje,dobri čevlji, pohodne palice.

Predvideni stroški: Prispevek planinca z plačano članarino za tekoče leto za prevoz z osebnim avtomobilom, zavarovanje izleta in vodenje  bo predvidoma med 10 in15 €.

Obvezen sestanek z udeleženci bo  v četrtek,09. septembra ob 18. uri na sedežu društva.

Morebitne dodatne informacije pri vodniku na GSM 041 964 061  v večernih urah.