Društvo

Miklavžev izlet

sobota, 1 December, 2007

[img_assist|nid=4929|title=|desc=|link=popup|align=right|width=100|height=73]Planinsko društvo Nova Gorica vabi v soboto 1. decembra na že skoraj tradicionalni Miklavžev izlet. Ponovno se bomo podali na Dolenjsko in se sprehodili po Steklasovi pohodni poti v okolici Šentruperta. Organiziran bo avtobusni prevoz, zaželena pa je letnemu času primerna planinska oprema. Prijave z vplačili akontacije sprejemamo na sedežu planinskega društva do četrtka 29. novembra, ko bo ob 18. uri tudi informativni sestanek z udeleženci. Vabljeni prav vsi katerim 6 ur zmerne hoje ni preveč, ter zaključek v domači gostilni ni odveč. Start in cilj Steklasove pohodne poti, ki je poimenovana po profesorju Ivanu Steklasi je v Šentrupertu pri Mirni na Dolenjskem. Pot nas iz nadmorske višine 280 m popelje po poljih, travnikih in gozdnih poteh širom po okolici Šentruperta. Mimo grada Škrljevo, številnih kmetij vinogradov in vasic, se bomo povzpeli do najvišje točke poti Nebes, ki je s 602 m.n.v najlepše razgledišče v okolici. Sestop po značilni dolenjski pokrajini mimo znamenite cerkvice sv. Duha na Viherju vse do Šentruperta. Zključek poti bomo po Miklavževo proslavili v eni od domačih gostiln. Ne pozabite na planinske dnevnike, kajti ob poti je kar 6 vpisnih mest z žigi.