Društvo

MIKLAVŽEV IZLET - MRZLICA (1122m)

sobota, 6 December, 2008

Tokrat se bomo na Miklavževo soboto podali v severno Posavje in se povzpeli na 1122 m visoko Mrzlico, ki je v lepem vremenu znana po čudovitem razgledu na bližnjo in daljno okolico. Zbrali se bomo ob 6.00 uri na avtobusni postaji v Novi Gorici in se zapeljali čez Ljubljano po Zasavski dolini do Hrastnika, kjer si bomo oprtali nahrbtnike. Pot nas bo dalje vodila čez Kal do vrha Mrzlice (cca 2.30 ure), kjer se bomo v tamkajšnji koči oddahnili, na samem vrhu pa občudovali lep razgled. Povratek v dolino nas bo peš pot vodila proti Trbovlju, kjer se bomo ob koncu poti ustavili v domači gostilni in si privoščili popoldansko kosilo. Sledi še povratek domov. Skupaj 4 do 5 ur hoje, predviden povratek v Novo Gorico ob 20 uri. Opremite se za lažje zimske razmere, pohodne palice naj bodo z vami.

Cena izleta ob predvideni udeležbi je 23 eur in vključuje: prevoz z avtobusom, kosilo, zavarovanje in stroške vodenja. Prijave z vplačili akontacije ( 10 eur) sprejemamo na sedežu društva do vključno torka 02 decembra, ko bo ob 18.00 uri sestanek z udeleženci.

Pohitite z prijavami, kajti število udeležencev je omejeno.

Vodi Darko Božič.