Društvo

Monte Chiavals (2098m)

nedelja, 4 Oktober, 2009

[img_assist|nid=7496|title=|desc=|link=popup|align=right|width=100|height=57]krožna pot v skupinici drznih ojstric Cime de Gleris
Karnijske Alpe – Italija

Datum: nedelja, 04. oktober 2009
Kraj, ura odhoda: izpred avtobusne postaje (oziroma sedeža planinskega društva) predvidoma ob 5.30 uri oziroma po dogovoru na sestanku
Vodja izleta: Miranda Čotar, Nada Pisk
Predvideno število udeležencev: največ 19

[img_assist|nid=7497|title=|desc=|link=popup|align=right|width=100|height=69]Opis ture: iz Nove Gorice po avtocesti do izvoza Pontebba ( Tabelj ),nato po cestici v dolino Aupa, kjer se pri vasici Frattis odcepi pot levo v dolino Gleris. Tu že lahko občudujemo drzne ojstrice, ki se pnejo v nebo. Naša pot je označena s številko 430, ki nas najprej popelje skozi gozd, nato pa po dokaj neprijetnem grušču na škrbino » Forcella della pecora«. Od tam naprej po poti Alta via CAI Moggio do odcepa poti na Chiavals. Od tu do vrha Chiavalsa cca pol ure - dokaj strmo, izpostavljeno. Sestopamo po poti vzpona Alta via CAI Moggio do škrbine »Forcella della pecora«, nato nadaljujemo po poti do škrbine »Forcella della vacca«, ki nas udobno pripelje nazaj do izhodišča. Rezervni cilj:ob napovedi slabega vremena se izlet preloži ali odpove. Po dogovoru na sestanku se lahko izvede izlet na drugo območje. Zahtevnost: zahtevna označena pot. Na vršnem delu Chiavalsa je teren izpostavljen, zato je pot primerna za planince z dobro kondicijo in brez strahu pred izpostavljenim, nezavarovanim terenom.

Predvideni časi hoje:

• izhodišče – škrbina pecora = 2 uri
  • škrbina pecora – Chiavals = 1.30
  • Chiavals – škrbina vacca = 2.00
  • škrbina vacca- izhodišče = 1.30

Skupaj = 7 do 8 ur

Zahtevana oprema: osebna oprema za visokogorje, dobri čevlji, pohodne palice, čelada
Predvideni stroški: Prispevek planinca z plačano članarino za tekoče leto za avtobusni prevoz, zavarovanje izleta in vodenje pri polni zasedbi avtobusa znaša 24 €. Obvezen sestanek z udeleženci bo v četrtek, 01. oktobra ob 18. uri na sedežu društva. Akontacija 10 € na sestanku.
Prijave sprejemamo na sedežu društva. V primeru večjega števila prijav od razpoložljivih prostih mest v avtobusu bomo upoštevali članstvo v PD Nova Gorica oziroma vrstni red prijav. V primeru nezadostnega števila prijav za avtobusni prevoz je prevoz z osebnimi avtomobili.