Društvo

MONTE PAULARO IN MONTE DIMON

nedelja, 7 Junij, 2009

Zaradi  velike količine snega  izlet na Creto di Timav preložen. Nadomestni izlet je  na sosednja dva dvotisočaka – Monte Paularo in Monte Dimon - tehnično nezahteven, več o izletu tukaj.

Izlet na Creto di Timav ( prečenje: prelaz Monte Croce - Pal Picollo (muzej na prostem)- Freikofel – Creta di Timav - planina Pramosio) bo 5. julija v sklopu sodelovanja z Slovenskim planinskim društvom Gorica

Vaš brskalnik morda ne podpira prikaza te slike.

( pogled z Dimona na Paularo)

Monte Paularo (2043m) in Monte Dimon ( 2043m)

travnata smučarska vrhova nad Paluzzo

Karnijske Alpe – Italija

Datum : nedelja, 07. junij  2009

Kraj, ura odhoda: izpred avtobusne postaje ( oziroma sedeža planinskega društva) predvidoma ob 5.00 uri oziroma po dogovoru na sestanku

Vodja izleta : Miranda Čotar

Predvideno število udeležencev:  največ 19

Opis ture: iz Nove Gorice po avtocesti do izvoza Carnia, mimo Tolmezza,in Paluzze do vasice Ligosullo oziroma do izhodišča pri  gradu Valdaier. Od tu po označeni poti štev. 404 obkrožimo še Monte Neddis, sestopimo  na križišče poti štev. 404  in 456 ter v  slabe pol ure dosežemo vrh Dimona. Sestopimo proti planini z jezercem na višini 1852 m,in se še enkrat povzpnemo – tokrat na Monte Paularo- z enako nadmorsko višino kot Dimon. Dve različici povratka – nadaljevanje po poti 404  do Casere Pramosio ( pod Creto di Timav), v kolikor pa bo na tej strani še preveč snega, pa povratek po makadamski cesti nazaj do gradu Valdaier.

Rezervni cilj :ob napovedi izrazito deževnega vremena se izlet preloži ali odpove. Po dogovoru na  sestanku se lahko  izvede izlet na  druga območja

Zahtevnost:  predvidena pot v kopnem  tehnično ni zahtevna. Predvidevam, da po celotnem poteku poti sneg še ne bo skopnel, zato je lahko pričakovati mestoma težje prehode ( vendar teren ni izpostavljen)

Predvideni časi hoje :  grad Valdaier – Dimon = 2 uri

Domon – Paularo = 1.30

Paularo – Casera Pramosio = 2.30 oziroma

Paularo - Valdaier = 1.00

Skupaj= 6 do 7  ur

Zahtevana oprema: osebna oprema za visokogorje,dobri čevlji, pohodne palice,gamaše, ustrezna zaščita pred soncem oziroma dežjem

Predvideni stroški :

Prispevek planinca z plačano članarino za tekoče leto za avtobusni prevoz, zavarovanje izleta in vodenje pri polni zasedbi avtobusa znaša 23 €

Obvezen sestanek z udeleženci bo  v četrtek,04. junija ob 18 uri na sedežu društva. Akontacija 10 € na sestanku. Prijave sprejemamo na sedežu društva.

V primeru večjega števila prijav od razpoložljivih prostih mest v avtobusu bomo upoštevali članstvo v PD Nova Gorica oziroma vrstni red prijav.

V primeru nezadostnega števila prijav za avtobusni prevoz je prevoz z osebnimi avtomobili.

Vaš brskalnik morda ne podpira prikaza te slike.