Društvo

NOVI SAD - FRUŠKA GORA od 07. do 09. maja 2010

petek, 7 Maj, 2010

Udeležencem, ki so se prijavili na izlet v Novi Sad, ki bo od petka, 7.5.2010 do nedelje, 9.5.2010  sporočamo, da je odhod ob 6.uri izpred avtobusne postaje v Novi Gorici.

Vabimo k vpisu na tridnevni izlet v Novi Sad in Fruško goro, ki bo od 7. do 9.5. letos. Udeležili se bomo tradicionalnega Fruškogorskega maratona, ki je primeren za vse starosti. Prijave z vplačilom akontacije sprejemajo na društvu do vključno četrtka, 28.1.2010, ko bo ob 18. uri informativni sestanek z udeleženci. Dodatne informacije in program izleta je na sedežu društva, na spletni strani www.planinsko-drustvo-ng.si ali na gsm 051-814-912 (Darko). PROGRAM Petek, 7.maj Predviden odhod iz avtobusne postaje v Novi Gorici ob 06.00 uri. Vožnja mimo Ljubljane, Zagreba do Novega Sada (Sremske Kamenice), kamor bomo prispeli v popoldanskih urah. Namestitev, ogled Petrovaradinske trdnjave in centra mesta. Večerja v planinskem domu in prijava za maraton (pohod). Nočitev. Sobota, 8.maj Zajtrk. Vožnja z avtobusom na start maratona. Fruškogorski maraton je razdeljen na 12 težavnostno različnih poti. Prehodili bomo pot dolgo približno 20km, po lastni želji tudi krajšo ali daljšo. Večerja in družabno srečanje v planinskem domu. Nočitev. Nedelja. 9. maj Zajtrk. Obisk »Pijace» (možen nakup sira, kajmaka, domačih klobas…). Ogled mesta Sremski Karlovci ter muzeja čebelarstva z degustacijo medu in znanih fruškogorskih vin. Sledi povratek v Novi Sad do Čarde ob Donavi. Vožnja s čolnom in kosilom. Ob 15.00 uri odhod proti Novi Gorici, kamor bomo predvidoma prispeli okoli 24.00 ure. Predvidena cena na osebo s plačano članarino za tekoče leto ob polni zasedenosti avtobusa znaša 130 EUR in vključuje: - vožnja s turističnim avtobusom in cestninami - 2x nočitev z zajtrkom v prenočišču » Evangelina« in »Kordun« (TWC,TV) - 2x večerja v planinskem domu, - kosilo na Čardi in vožnja s čolnom - vstopnica za muzej čebelarstva in degustacijo - nezgodno zavarovanje in turistično asistenco - stroški vodenja (dodatni vodič, domačin v slovenskem jeziku), organizacija izleta OPREMA in DOKUMENTI: pohodniška oprema za lahke planinske poti primerne letnemu času, zaščita proti komarjem, obvezen potni list, planinska izkaznica s plačano članarino za tekoče leto. PRIJAVA: Na sedežu planinskega društva do vključno četrtka, 28. januarja, ko bo ob 18.00 uri informacijski sestanek z udeleženci ter vplačilom akontacije 50 EUR. Vrstni red prijav je načeloma tudi vrstni red v avtobusu. V primeru slabega vremena ali drugih subjektivnih okoliščin ima organizator pravico do spremembe programa izleta. Več informacij na sedežu društva, tel 30 23 030 (Lidija) ali GSM 051 814 912 (Darko). Izlet bosta vodila Darko Božič in Lidija Vončina. Opozorilo: s prijavo udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta, ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu.