Društvo

PAL PICOLLO (1866m) CRETA DI TIMAU (2217m)

nedelja, 5 Julij, 2009

[img_assist|nid=6845|title=Creta di Timau|desc=|link=popup|align=right|width=100|height=56]Prečenje dela Karnijskih Alp - od Pal Picollo (1866m) do Crete di Timau (2217m) z izhodiščem na prelazu Monte Croce Carnico med Italijo in Avstrijo. Podrobnosti o izletu na spletni  strani društva in na sedežu društva.
Obvezen sestanek z udeleženci v četrtek, 2. julija ob 18.00 uri na sedežu društva, kjer sprejemajo tudi prijave. Pridružili se nam bodo tudi planinci Slovenskega planinskega društva Gorica.
Morebitne dodatne informacije  pri vodniku na gsm 041 964 061 (Miranda Čotar) v večernih urah.

Podrobno o izletu:

Datum : nedelja, 05. julij  2009

Kraj, ura odhoda: izpred avtobusne postaje predvidoma ob 4.30 uri oziroma po dogovoru na sestanku

Vodja izleta : Miranda Čotar in predstavnik SPD Gorica

Predvideno število udeležencev:  19

Opis ture: iz Nove Gorice po avtocesti do izvoza Carnia, mimo Tolmezza,in Paluzze do prelaza Monte Croce Carnico ( 1360m) na meji med Avstrijo in Italijo.

Nato po označeni poti  mimo »strojniškega gnezda«, ki je del muzeja na prostem ( 1. svetovna vojna) v okolici malega Pala. Nato po grebenu pod Cuelat (1757m), mimo prelaza  Cavallo (1622m) , zavetišča na planini Casera pal grande di sopra,sedla Avostanis na Creto di Timau (Hocheck) .

Sestop  do oskrbovane koče Casera Pramosio ( 1521m) in nato po poti 402  sestop v Timau, kjer bo čakal avtobus.

Zahtevnost:  zahtevna označena pot. Predvidevam, da po celotnem poteku poti (med Casero Pal grande in sedlom Avostanis) sneg še ne bo skopnel, zato je lahko pričakovati mestoma težje prehode ( vendar teren ni izpostavljen). Precej izpostavljena in z jeklenico opremljena pot je zadnjih 15 minut vzpona na Creto di Timau.

Predvideni časi hoje: za zgoraj opisano pot cca 9 -10 ur, zato  je potrebna  dobra  kondicijska pripravljenost.

Zahtevana oprema: osebna oprema za visokogorje,dobri čevlji, pohodne palice,gamaše, ustrezna zaščita pred soncem oziroma dežjem

Predvideni stroški: Prispevek planinca z plačano članarino za tekoče leto za avtobusni prevoz, zavarovanje izleta in vodenje pri polni zasedbi avtobusa bo med 22 in 25 €

Obvezen sestanek z udeleženci bo  v četrtek, 02. julija ob 18. uri na sedežu društva. Akontacija 10 € na sestanku. Prijave sprejemamo na sedežu društva.

V primeru večjega števila prijav od razpoložljivih prostih mest v avtobusu bomo upoštevali članstvo v PD Nova Gorica oziroma vrstni red prijav.

V primeru nezadostnega števila prijav za avtobusni prevoz je prevoz z osebnimi avtomobili.

Morebitne podrobnejše informacije pri vodniku na štev. 041 964 061  v večernih urah.

[img_assist|nid=6846|title=Osrednja veriga vzhodnega dela Karnijskih Alp|desc=|link=popup|align=left|width=100|height=51]