Društvo

PLANINA SLEME IN PETROVČ

petek, 23 Maj, 2008

Z gorskimi kolesi - zelo zahtevna tura visoko nad Sočo. Sestanek z udeleženci v društvenih prostorih v torek, 20 maja ob 18.00 uri.

Vodita Igor Kleč in Tomaž Barbič.

Avtomobile bomo pustili v Zatolminu in se takoj začeli vzpenjati naravnost navzgor, nato po betonirani cesti v strmem vzponu do konca betonske ceste in naprej po makadamski do planine Pretovč in še naprej po obnovljenem kolovozu do planine Sleme. Še podatki o vzponu – izhodišče 260 m.n.v - pl. Sleme 1400 m.n.v., višina 1140 m, razdalja 8,4 km, povprečje vzpona je 13,6 %. Za bolje pripravljene kolesarje je vzpon pravi izziv za manj pripravljene pa dejstvo, da je od izhodišča do pl. Sleme le dobri dve uri hoda in bomo z veseljem vsakega počakali. Vračali se bomo po bolj pestrih, mestoma tehnično in orientacijski bolj zahtevnih poteh mimo planin Medrja, Na Brdu, Polog in preko sedla Pod skalco, v lepem spustu navzdol v vas Gabrje, od koder se bomo po asfaltu odpeljali nazaj v Zatolmin. Tudi dol lahko manj adrenalina potrebni pridejo po cesti v smeri vzpona.

Čaka nas ena najlepših gorskokolesarskih tur v Krnovi soseščini, ki ob lepem vremenu postreže s čudovitimi pogledi v doline Tolminke, Soče, Bače…

Se vidimo na sestanku!