Planinarjenje - treking po Gruziji ( 21.O6. – 30. 06. 2019)

Svaneti je dežela v Gruziji, ponaša pa se kar z dvema pettisočakoma. Pokrajino krasijo ledeniki, najvišje ležeče evropske vasi, impresivni razgledi in srednjeveški kavkaški obrambni stolpi. Regija Svaneti je vredna obiska zaradi čudovitih razgledov in pristnega vaškega utripa gorskih zaselkov.

1. DAN: PETEK, 21.06.

NOVA GORICA – BUDIMPEŠTA - KUTAISI

Odhod iz Nove Gorice in vožnja do Budimpešte in let v Kutaisi.

2.DAN:SOBOTA, 22.06.

KUTAISI – MESTIA

Jutranji prihod v Kutaisi. Prvi pravi dan nas čaka vožnja do izhodišča za naš treking, Mestije. Pot bomo popestrili z ogledi največjih znamenitosti Gruzije. Ogledali si bomo Prometejeve jame in cerkev Motsameta, ki je vključena v UNESCOVO kulturno dediščino. V kanjonu Martvili bomo na hitro skočili v čolne in se sproščujoče zapeljali po reki. Popoldne bomo nadaljevali pot mimo jeza Enguri. Popoldanski prihod v Mestio. Večerja in namestitev. (Mestia)

3.DAN: NEDELJA, 23.06.

TREKING MESTIA – ZABEŠI

Prvi dan trekinga je lahek, namenjen spoznavanju terena in pripravi telesa na večdnevno hojo. Jutranji odhod iz Mestije preko grebena do prvih vasic v predelu Mulaki. Na poti se nam odpre čudovit pogled na dolino Svaneti ter goro Tetnuldi, ki kraljuje nad dolino.(16.1km 1286m 763m/523m) (Zabeši)

4.DAN: PONEDELJEK, 24.06.

TREKING ZABEŠI – ADIŠI

Drugi dan pot poteka mimo smučarskega središča Tetnuldi. Ta dan nas čaka dobrih 2000 višinskih metrov. Pot bomo zaključili v srednjeveški vasici Adiši. Dan si lahko popestrimo oz. olajšamo tudi s sedežnico in bomo imeli več časa za raziskovanje visokogorja. (10.6km 1436m 909m/527m) (Adiši)

5.DAN: TOREK,25.06.

TREKING ADIŠI – IPRARI

Dan se bo začel zelo avanturistično, saj nas čaka prečkanje reke Hadišičala na konjih, sledi vzpon na slikovit prelaz Čkutnieri (2655m) od koder bomo imeli čudovit pogled na okoliške hribe in ledenik Adiši. Sledi spust do vasice Kalde, ki je kot edina preživela okupacijo in obleganja Rusov v 19. stoletju, zato jo imenujejo tudi vas junakov.(18.7km 1929m 860m/1069m) (Iprari)

6.Dan: SREDA, 26.06.

TREKING IPRARI – UŠGULI

Ta dan imamo na voljo dve različici. Lahko se odpravimo po enostavni poti in čim hitreje prispemo v Ušguli, kjer čas namenimo počitku oz se odpravimo do ledenika Škara. Pri pohodu do ledenika lahko najamemo tudi konje in si tako še dodatno popestrimo treking. Čas pa se lahko “zapravi” tudi v Ušguliju, kjer imamo neštete možnosti za raziskovanja te vasice.(12.4km 1113m 677m/436m) (Ušguli)

7. dan: ČETRTEK,27.06.

TREKING UŠGULI – KALA

Ta dan bomo prešli iz Zgornjega Svanetija v Spodnji del gorovja. Prečkamo prelaz Latpari v gorski verigi Svaneti. Treking nas bo nagradil s čudovitimi razgledi na osrednji Kavkaz. Po trekingu vožnja v Iatali ali povratek v Ušguli.(9km 1040m 520m/520m) (Iatali/Ušguli)

8. dan: PETEK, 28.06.

TREKING NA MHKERI

Najlepše smo prihranili za konec –najlepšo dnevno turo v Svanetiji. Zadnji dan trekinga bomo imeli čudovit 360 stopinjski razgled na Kavkaz in ledenik Lahili. Ti razgledi so nagrada in ne samo za treking temveč za celo življenje. Obiskali bomo eno najvišjih cerkva v Evropi, 2500 metrov visoko cerkev Mhkeri.(17.2km 2900m 1450m/1450m)(Iatali/Mestia)

9. dan: SOBOTA, 29.06.

MESTIA – TBILISI

Vožnja proti Tbilisiju, spotoma ogled vinske kleti in degustacija vin. Dan bomo zapolnili s fakultativnimi izleti.(Tbilisi)

10.dan: NEDELJA.30.06.

TBILISI – DUNAJ – NOVA GORICA

Jutranji ogled mesta in prosti čas za kosilo. Vožnja na letališče v Tbilisiju in let proti Dunaju. Sledi vožnja proti Novi Gorici.

CENA POTOVANJA 1058€:

Cena potovanja vključuje:

• letalski prevoz v Gruzijo, letališče Kutaisi in Tbilisi,
• prevoz na letališče iz Nove Gorice,
• vse potrebne prevoze v Gruziji,
• spanje v hotelih in penzionih po programu (8X) (Mestia, Zabeši, Adiši, Iprali, Ušguli (2x), Iatali/Mestia, Tbilisi,
• vsi obroki na trekingu (zajtrk, lunch-box, večerja), zajtrk in večerja 9. dan in zajtrk 10. dan, malica in večerja 2.dan,
• najem konjev za prečkanje reke Hadišičala,
• obisk in degustacija vinske kleti,
• organizacijo potovanja in slovensko spremstvo na poti,
• svetovanje in pomoč pri pripravi na potovanje,

• turistično zavarovanje z asistenco za tujino za čas potovanja,

• vodenje z licenciranimi vodniki Gruzije, ter PZS,

•DDV.

Cena potovanja ne vključuje

• stroškov osebne opreme,
• pijače,
• hrane, ko ni navedena,
• stroškov izven programa,
• ostalih aktivnosti izven programa,
• morebitnih vstopnin v muzeje.

Doplačila po želji:

• riziko odpovedi 50€
• najem konj do ledenika Škara

Termin in leti:

21.6. BUD – KUT (Budimpešta – Kutaisi) 23:55 – 04:55

30.6. TBS – VIE (Tbilisi – Dunaj) 16:30 – 17:50

Predviden odhod iz Nove Gorice 14:30 (Petek 21.6.2019)

Predviden povratek v Novo Gorico 23:30 (Nedelja 30.6.2019)

Za potovanje se potrebuje veljavna osebna izkaznica ali potni list, ter potrjena planinska izkaznica za tekoče leto.

ZAHTEVNOST:  planinarjenje - treking ni tehnično zahteven, zahteva pa primerno psihofizično kondicijo za šest zaporednih dni hoje.

OPREMA:primerna letnemu času, zaščita pred vetrom, soncem in dežjem,kapa, rokavice, pohodne palice, baterijska svetilka.

Za letalo je MAX 10 kg oddane ročne prtljage (več lahko proti doplačilu) in osebna prtljaga (manjši nahrbtnik, torbica) pri sedežu.

PRIJAVA:

Na email: darkobozic1707@gmail.com, ali tel 051 814 912 (Darko) do 15.02.2019 oziroma do zapolnitve prostih mest.

Pri prijavi imajo prednost člani planinskega društva Nova Gorica.

Aranžma se opravlja preko turistične agencije  LIFETREK, Partizanska cesta 18, 4000 Kranj

18 Marec, 2024 - 19:08