PODALJŠAN ROK ZA PRIJAVE DO 12.8.2019 -Tour du Mont Blanc – Treking ob vznožju Mont Blanca – eden izmed najlepših gorskih trekingov v Evropi, za vse ljubitelje Alp

Kdaj : 13.8. do 23.8.2020

V desetih dneh bomo prečkali tri države (Italija, Francija in Švica), prehodili 170 km in naredili nekaj več kot 10.000 višinskih metrov, skupaj 60 ur hoje. Venomer nas bo spremljalo vozilo na poti, zato lahko kakšen dan tudi počivate in z vozilom dosežete začetek naslednje dnevne ture. Tudi za prtljago bo poskrbljeno. Čez dan boste nosili le dnevne nahrbtnike. Treking pričnemo v Italiji, v Courmayeru. Gre za krožni treking z nepozabnimi razgledi na ledenike, mogočne doline in na Mont Blanc.

Stopnja trekinga 3/4, ni tehnično zahteven, zahteva pa primerno psihofizično kondicijo za 10 zaporednih dni hoje.

Treking poti potekajo po vzorno urejenih gorskih poteh, zelo dobro zaščitenih in primernih za klasično treking turo.

Treking bo izveden v sodelovanju z agencijo VIVATREK, ki v Sloveniji edini vodijo ta treking.

Predvidena cena bo cca 1.000-1.100 € pri maksimalno 45 udeležencih. Pri manjšem številu bo cena višja. Cena vključuje organizacijo izleta, transfer z avtobusom, namestitve v več posteljnih sobah v preprostih gorskih kočah na bazi polpenziona, 3 x spanje v dvoposteljnih sobah, prevoz prtljage med posameznimi etapami (10 kg tovorne prtljage in ročno prtljago, opozorilo – do ene gorske koče vozilo ne more, zato smo v tej koči brez tovorne prtljage), vodnika z licenco iz Vivatreking in 2 vodnika PD NG.

Program se bo pripravil pod pogojem, da bo do 12.8.2019 prijavljenih najmanj 25 udeležencev s plačano akontacijo 15 € na račun PD Nova Gorica,TRR 0510 0801 0759 426 s sklicem Mont Blanc 2020. V kolikor ne bo zadostnega števila prijavljenih, se bo akontacija vrnila. V drugih primerih se akontacija ne vrača. Glede na veliko obiskanost in zasedenost koč, moramo rezervacijo nočitev izvesti do najkasneje 15.8.2019 za avgust 2020. Naslednja akontacija se vplačuje agenciji v višini 500 € in se plača do 15.11.2019, ostalo en mesec pred odhodom.

Prijave se zbirajo na PD Nova Gorica v času uradnih ur ob torkih in četrtkih med 15.00 in 18.00 ali na tel. 031 478 679 Hedvika Lesica oziroma na email: hedvika.lesica@gmail.com

Informativni sestanek bo izveden v mesecu septembru.

Pri prijavi imajo prednost člani PD Nova Gorica.

18 Marec, 2024 - 19:08