Društvo

POGORJE DACHSTEINA - severne apneniške Alpe - Avstrija

sobota, 4 Avgust, 2007

V začetku avgusta vas vabimo na dvodnevno turo v pogorje Dachsteina v Avstriji. Število udeležencev omejeno, predhodne prijave sprejemamo do torka, 31. julija, ko bo ob 18. uri tudi obvezen sestanek z udeleženci.
Podrobnejše informacije na sedežu društva, lahko pa v večernih urah pokličete vodnico Mirando na tel. 041 964 061.

Datum: 04.in 05.avgust 2007

Kraj, ura odhoda: izpred avtobusne postaje ( oziroma sedeža planinskega društva) predvidoma ob 6.00 uri oziroma po dogovoru.

Vodja izleta: Miranda Čotar

Predvideno število udeležencev: največ 19

Opis ture: Vabljeni na odkrivanje severnih apneniških Alp, v pogorje Dachsteina na Salzburškem v Avstriji. Vzpon na Hoher Dachstein, ki meri po nekaterih podatkih 2995 m, po drugih pa 3000 m, kar je odvisno od trenutnih vremenskih razmer.

[img_assist|nid=4254|title=|desc=|link=popup|align=right|width=100|height=63]Načrtovana pot: Z manjšim avtobusom iz Nove Gorice po avtocesti mimo Trbiža, Spittala, skozi turski predor do izhodišča Gosau. ( do tu cca 360 km). Od tu mimo Gosauskih jezer do koče Adamek (2196 m), kjer bomo prenočili. Ta dan bo hoje za 4 do 5 ur. Naslednji dan se bomo ob primernih vremenskih razmerah povzpeli na visoki Dashstein. Od koče bomo prečkali ledenik Gr. Gosau Gletscher proti škrbini Obere Windlucke med Torsteinom in Dachsteinom, od tam pa po lažji plezariji na vrh. Za to pot bomo potrebovali cca 3 ure. V povratku bomo z vrha sestopili na vzhodno stran (zavarovana plezalna pot), in se nato prek Hallstattskega ledenika mimo koče Seetalerhaus vrnili do zgornje postaje žičnice, ki nas bo v 10 minutah pripeljala v dolino. ( hoje za cca 3. ure) Povratek skozi prelepo vasico Ramsau in mimo Schladminga proti domu, kamor bomo prispeli v večernih urah. V primeru slabega vremena se izlet odpove, v primeru nenadnega poslabšanja pa se bomo iz koče Adamek odpravili proti koči Symony in sestopili v Halsttat oziroma nazaj v dolino in si še v Halsttatu ogledali nekaj zanimivosti. Zahtevnost: Potrebna je dobra telesna pripravljenost, izkušenje za hojo v navezi na ledeniku in zavarovanih plezalnih poteh. Zahtevana oprema : tehnični del - plezalni pas s samovarovalnim kompletom, čelada, cepin, dereze, pomožne vrvice, pohodne palice, dobri gorski čevlji, ledeniška sončna očala in čelna svetilka. Primerna obleka za visokogorje z rezervnimi oblačili, osebni dokument, planinska izkaznica, evropska kartica zdravstvenega zavarovanja in vse ostalo po dogovoru na sestanku.

Predvideni stroški (ob polni zasedbi avtobusa):

• avtobusni prevoz - 50 €
  • polpenzion v koči Adamek - 24 € (samo nočitev 9,30 €)
  • žičnica v eno smer - 9 €
  • nezg. zavarovanje, vodenje - 8 €
    ostala hrana in pijača iz nahrbtnika skupaj : cca 90 €

Obvezen sestanek z udeleženci bo v torek, 31. julija ob 18. uri na sedežu društva. Akontacija 30 € na sestanku.

Prijave sprejemamo na sedežu društva. V primeru večjega števila prijav od razpoložljivih prostih mest v avtobusu bomo upoštevali članstvo v PD Nova Gorica oziroma vrstni red prijav. V primeru nezadostnega števila prijav za avtobusni prevoz je prevoz z osebnimi avtomobili.