Društvo

PLANINSKIM DRUŠTVOM NOVA GORICA,
PLANINSKIM DRUŠTVOM BRDA in
DRUŠTVOM SOŠKA FRONTA

V A B I v soboto, 18. novembra 2006, na pohod na Sabotin.

Pohod bo potekal po obnovljenih in urejenih pešpoteh, ki jih je Mestna občina Nova Gorica skupaj s partnerji v okviru projekta »Sabotin park miru« uredila in označila. Udeleženci pohoda si bodo ogledali tudi očiščene in urejene vojaške rove pri nekdanji stražnici na Sabotinu.

Program:

• start ob 8.30 s parkirišča pred osimskim mostom v Solkanu,
  • pohod po severni poti (1 ura 30 min) do nekdanje stražnice na Sabotinu,
  • ogled vojaških rovov in tematske poti po grebenu Sabotina,
  • spust do izhodišča pohoda po južni poti (1 ura 40 min),
  • povratek predvidoma do 15.00.

Za udeležence pohoda je zagotovljena topla malica in pijača (v nekdanji stražnici na Sabotinu). Pohod in ogled vojaških rovov bodo vodili planinski in turistični vodniki, ki so se usposabljali v okviru omenjenega projekta. Pohodniki, ki se bodo odločili za ogled vojaških rovov, naj prinesejo s seboj svetilko.

Prijave in informacije o pohodu:
Turistično informacijski center Nova Gorica od ponedeljka do petka od 8.00 do 18.00, v soboto in nedeljo od 9.00 do 13.00 na tel. 05 / 3304600.