Društvo

POLHOGRAJSKA GRMADA (898 m)

nedelja, 23 November, 2008

(Namesto izleta po Rapalski meji - predvidenega 15.11.2008)

Nezahtevna označena pot primerna za vsakogar. Predvidene je 4 do 5 ur zmerne hoje z višinsko razliko 500 m.

Odhod: predvidoma ob 6.00. uri z avtobusne postaje v Novi Gorici
Prevoz: ob zadostnem številu prijav avtobusni prevoz
Prihod:  predvidoma med 17. in 18.uro

Opis poti:
Izlet na Grmado bomo začeli pri zaselku Božna, ob odcepu makadamske ceste v Mačkov graben. Do izhodišča se pripeljemo skozi Polhov Gradec. Po makadamski cesti bomo začeli pot proti Mačkovemu grabnu in nato po poti v gozdu proti Gontam na sedlu med Grmado in Malim Toščem. Pred kmetijo Gontar na sedlu Gonte, se pot odcepi proti Tošču, Osolniku in Grmadi. Po stezici se spustimo nekaj metrov niže, nato pa nas čaka precej strm vzpon po severnem pobočju Grmade. Pot teče po bukovem gozdu; na bolj strmih delih nam pomagajo stopnice, vsa izpostavljena mesta pa so zavarovana z jeklenicami. Po dobrih 15 minutah vzpona pridemo do klopce pod Grmado, kjer nas čaka razgled na okoliške hribe in Kamniške Alpe v ozadju, od tod do vrha pa je le še nekaj korakov.
Vračali se bomo skozi zaselek Setnica na izhodišče.

Višinska razlika:  skupaj 500 m

Zahtevnost: pot je markirana, občasno med vzponom na Grmado precej strma, na nekaterih mestih zavarovana z jeklenico.

Čas hoje: 4- 5 ur

Oprema: planinska – za enodnevni izlet, obvezno planinski čevlji, priporočam planinske palice in zaščito proti soncu,.

Cena: z zavarovanjem, avtobusnim prevozom in vodenjem – 20,00 € ob minimalnem številu 20 udeležencev.

Podrobnosti: na sestanku udeležencev v četrtek 20.11.2008 ob 18.uri na sedežu PD Nova Gorica, ko bom sprejemal tudi vplačila. Prijavo in vplačilo lahko pustite tudi na tajništvu društva.

Opomba: Da bom lažje kombiniral z avtobusnim prevozom se lahko predhodno prijavite po e-pošti: oskar@re-bo.si, denar pa obvezno prinesete na sestanek udeležencev.

Vodja izleta: Oskar Birsa 041 656 626