Društvo

Popoldansko–večerni izlet po vipavskih brdih: Brje – Veliki Školj (418 m)

sobota, 22 December, 2007

Izlet bomo začeli v vasi Brje na Vipavskem. Pot nas bo vodila po krajih, kjer je služboval pesnik Simon Gregorčič, do cerkve Sv. Martina (331 m). V cerkvi si bomo ogledali likovna dela slikarja g.Petra Černeta (reliefni križev pot in mrtvaški ples).
Sledi nadaljevanje poti po grapah in grebenu na najvišji vrh grebena - Veliki Školj (418 m) nad Šmarjami.
V večernih urah se bomo ob polni luni (če bo jasno) vrnili na izhodišče izleta.

Odhod: predvidoma ob 14.00 uri iz Nove Gorice
Prevoz: z osebnimi avtomobili
Prihod: predvidoma med 21. in 22.uro
Višinska razlika
: skupaj 450 m
Zahtevnost: pot ni zahtevna, večinoma poteka po stezah in poteh.
Čas hoje: 4 - 5 ur
Oprema: planinska - zimska za enodnevni izlet, obvezno planinski čevlji in naglavna baterija, priporočam planinske palice
Cena: z zavarovanjem, prevozom, poskusom Brejskih vin in enolončnico na zaključku izleta - 10,00 €
Podrobnosti: na sestanku udeležencev v četrtek 20.12.2007 ob 18.uri na sedežu PD Nova Gorica, ko bom sprejemal tudi vplačila. Prijavo in vplačilo lahko pustite tudi na tajništvu društva.

Opomba: Predhodno se lahko prijavite po e-pošti: oskar@re-bo.si, denar pa prinesete na sestanek udeležencev.

Vodja izleta: Oskar Birsa (041 656 626)